U22K| Pierwsza wygrana

Nietypowo jak dla małopolski, liga juniorek rozgrywa swoje mecze w środy. 13 listopada w hali przy Reymonta została rozegrana druga kolejka spotkań w tej kategorii wiekowej w której to zmierzyły się zespoły Wisły CANPACK Kraków oraz MOSiRu Bochnia.

Oba zespoły można powiedzieć znają się jak „łyse konie” … to już … 4 spotkanie obu ekip w sezonie 2019 / 2020. Wiślaczki poczyniły jednak wzmocnienia w swoim składzie … występująca na co dzień w ekstraklasowym zespole Wisły Kraków wychowanka Białej Gwiazdy, wracająca z SMS Łomianki Bożena Puter zagrała w tym meczu blisko 35 minut.

Mecz obie ekipy rozpoczęły nerwowo a piłki latały w każdą stronę tylko nie w stronę kosza. Widać było, że żadna z drużyn nie złapała jeszcze rytmu gry i nawet łatwe rzuty z bliskiej odległości od kosza nie chciały wpaść. Po pierwszych 10 minutach wynik brzmiał zaledwie 7:3 dla Białej Gwizdy.

Kolejne dwie kwarty to już walka o każdą piłkę i rywalizacja kosz za kosz. 15:8 i 16:14 dwie kolejne wygrane kwarty przez Wiślaczki, dawały możliwość optymistycznego patrzenia na czwartą kwartę. W ostatniej odsłonie spotkania MOSiR postanowił „przykręcić śrubkę” i agresywną obroną próbował wyszarpać dwa punkty. Wtedy to sprawy w swoje ręce wzięła najbardziej doświadczona Bożena Puter. Spokój i konsekwencja w grze pozwoliły na odniesienie pierwszego ale jakże cennego zwycięstwa w lidze U22

Wisła CANPACK Kraków 45:37 (7:3 15:8 16:14 7:12)
Punkty dla Wisły zdobyły: Gajoch 2, Pająk 10, Bukowczan 3, Puter 20, Chrząszcz 2 , Wnorowska 8, Owca, Cepuchowicz, Cieśla, Oleksy, Michalik, Panek.