Zwycięstwo z Nowym Sączem. Finał „A” 2 LK dla Wisły

Runda rewanżowa rozgrywek 2 Ligi Kobie w pełni. Tym razem Wiślaczki podejmowały u siebie Żaka Nowy Sącz. W pierwszym spotkaniu minimalnie… ale jednak lepsze były Wiślaczki przechylając szalę zwycięstwa w ostatniej odsłonie meczu
Tym razem w hali przy Reymonta to Biała Gwiazda rozpoczęła spotkanie lepiej by już po 5 minutach prowadzić po celnej trójce Owcy 8:1 a chwilę później Bukowczan akcją 2+1 jeszcze bardziej śrubuje wynik. Ostatecznie pierwsze dziesięć minut wygrywamy 18:10.
W drugiej odsłonie spotkania sprawy w swoje ręce bierze Puter i Gajoch, które seriami punktów cyklicznie powiększają przewagę aż do stanu 38:14 po pierwszej połowie.
Najbardziej wyrównana trzecia odsłona meczu to brak skuteczności Wiślaczek w której szeregi wkradło się sporo rozluźnienia. Ta kwarta pada łupem gospodyń ale minimalnie 16:15.
Tym samym przed ostatnią kwartą wszystko wskazywało na to, że to Biała Gwiazda zainkasuje dwa punty i już teraz na 3 mecze przed końcem rozgrywek pierwszej części sezonu zapewni sobie grę w Finale „A” drugiej ligi kobiet, która po nowym roku połączy się z grupą śląską.
Ostatecznie ostatnia odsłona mecz wygrana 22:10 i tym samym wysoko w meczu rewanżowym Akademia Wisły CANPACK Kraków wygrywa z UKS ŻAK Nowy Sącz.

Wisła CANPACK Kraków – UKS ŻAK Nowy Sącz 78:41 (18:10 22:6 16:15 22:10)
Punkty dla Wisły: Grzywa 1, Gajoch 12, Pająk 8, Puter 13, Oleksy 2, Bukowczan 3, Wnorowska 8, Chrząszcz, Panek 12, Owca 7, Pyka, Cieśla 12.

UDOSTĘPNIJ