ZWYCIĘSTWO KADETEK W DERBACH KRAKOWA

Po nowym roku Kadetki Wisły rozegrały dopiero pierwsze spotkanie w rundzie rewanżowej ligi U16. Przełożony mecz z Bochnią i dopiero w drugiej kolejce spotkań udajemy się na rewanżowy mecz derbowy do KS Cracovia 1906 Szkoła Gortata Kraków.
Pierwsze minuty to dobra gra gospodyń, które dość szybko obejmują prowadzenie 10:3. Przegrany fragment meczu to wynik tego … że Wiślaczki praktycznie nie bronią. Kilka szybszych akcji w ataku i na tablicy zaświecił się remis 10:10. Po akcji Pacyny i punktach Konczalskiej minimalne prowadzenie obejmuje Biała Gwiazda. Jednak ostatnie słowo należało ponownie dla Cracovia, która po raz kolejny wykorzystała naszą opieszałość w obronie i po pierwszych 10 minutach 17:13 dla KSC. W drugiej kwarcie udało nam się zatrzymać przeciwnika na 6 punktach i mozolnie budować nasz atak. W tym fragmencie dobrze zagrały zmienniczki dając trochę nowej energii w nasze poczynania. Do przerwy 28:21.
iPo zmianie stron musimy radzić sobie z obroną strefową przeciwnika. Pomimo tego to właśnie trzecia kwarta była najlepsza w naszym wykonaniu. Po tym jak kilka wariackich akcji trzeba było przerwać i uspokoić przerwą na żądanie. Od tego momentu gramy dużo lepiej a przede wszystkim zespołowo i konsekwentnie. Jak tylko udało się zabrać piłkę w obronie w szybkim ataku brylowała Kuc i Owca, kiedy graliśmy pozycynie to dobra współpraca w ataku pozwalała rozerwać obronę przeciwnika i zdobyć punkty. Ostatnie trzy minuty tej kwarty to wręcz wzorowe granie Białej Gwiazdy… szkoda, że tak późno.
Na początku ostatniej odsłony spotkania przewaga Kadetek Wisły sięgnęła 20 punktów i po raz kolejny do boju z nową energia ruszyły zmienniczki. Zaliczka z początku 4 kwarty została utrzymana i kolejne dwa punkty na koncie Białej Gwiazdy. Cieszy zwycięstwo bo w tym meczu zagraliśmy raczej średnie zawody.

KS Cracovia 1906 Szkoła Gortata Kraków – TS Wisła CANPACK Kraków 52:69 (17:13 6:15 15:26 14:15)

Punkty dla Wisły: Cepuchowicz 2, Pacyna 3, Grzywa 2, Bukowczan 3, Kuc 32, Konczalska 16, Gajda 2, Owca 9, Bartosik, Michalik, Pająk.

UDOSTĘPNIJ