Wystartowało U19 Kobiet

W rozgrywkach ligi małopolsko – świętokrzyskiej przyszedł czas na rozpoczęcie rywalizacji na poziomie juniorek starszych. W tej kategorii wiekowej zgłosiły się zaledwie cztery zespoły
Wisła CANPACK Kraków
AZS Politechnika Krakowska Korona Kraków
UKS Żak Nowy Sącz.
Wisła CANPACK II Kraków
Rocznik 2002 i młodsze docelowo startuje w kategorii U19, druga drużyna Wisły to Juniorki, które w rywalizacji na wyższym poziomie zdobywają cenne doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłości, a w szczególności w rozgrywkach U17. Przypomnijmy, że Nasza drużyna U17 występuje w tym sezonie w trzech kategoriach wiekowych: 2 Liga Kobiet, U19 oraz U17. Zarówno w lidze juniorek ora juniorek starszych liczba drużyn to 4 i 5. W związku z powyższym, aby dać dziewczętom możliwość systematycznego grania i czynienia ciągłych postępów.
Juniorki Starsze swoje ligowe szlify zdobywają o szczebel wyżej grając w rozgrywkach centralnych w pierwszej lidze kobiet, nie ukrywając szlifując formę również na Mistrzostwa Polski U19.
W pierwszej kolejce spotkań terminarz przewidywał derbowy pojedynek Wisła I kontra Wisła II. W środowe popołudnie przy Reymonta stanęły do rywalizacji Juniorki Starsze przeciwko Juniorkom prowadzonym przez Trenera Szymona Czepca. Oba zespoły przeżywają ostatnio problemy z chorobowe. Trener Sumara w poprzednim tygodniu mam do dyspozycji zaledwie 7 zawodniczek, juniorki nadal czekają na powrót po kontuzji Wojas oraz Popowicz. Z tej przyczyny w meczu pojawiało się sporo błędów.
Mecz mocno rozpoczął rocznik 2002. Szybkie pierwsze punkty dała Pająk a chwilę później celną trójką Bukowczan dała 7:0. W piątej minucie na placu pojawiła się cała nowa piątka U19. Chwila przestoju dzięki czemu to U17 szybkie 4 punkty i na tablicy zapaliło się 15:4.
Potem rozszalała się Cepuchowicz, która w 5 minut zdobyła 8 punktów. Ostatecznie pierwszą kwartę kończymy rezultatem 31:4.
Druga kwarta to już bardziej wyrównana gra. Po stronie juniorek dobre minuty dały Góral, Szymkowicz oraz Kwiecień. Gra toczyła się przez większość czasu kosz za kosz, a młodszy zespół U17 ambitnie stawiał czoła starszym koleżankom. Drugą kwartę 3 punktami kończy Kurlikowska.
Do przerwy na tablicy widniał wynik 53:19 dla „starszych”.
Po zmianie stron nadal ton wydarzeniom na boisku nadawały juniorki starsze. Dobry fragment miedzy 2 a 7 minutą meczu dał Run dla U19 20:0.
Końcówka trzeciej kwarty należała do juniorek, które to szybko zdobyły 6 punktów kończąc trzecią odsłonę meczu celną trójką Fałowskiej.
Czwarta kwarta nie przyniosła zmiany rezultatu. Mecz toczył się z dobrym wyrównanym tempie.
Spotkanie dla obu drużyn miało różny cel. Starsze miały okazję przećwiczyć wachlarz rozwiązań taktycznych. Juniorki w rywalizacji ze starszymi nabywały cennego doświadczenia boiskowego na wyższym poziomie.

Wisła CANPACK I Kraków vs Wisła CANPACK II Kraków 102:39
Punkty dla Wisły I: Cepuchowicz 14, Matrac 11, Gajoch 12, Grzywa 2, Pająk 16, Bukowczan 6, Wnorowska 7, Jojczyk 12, Gajda 8, Cieśla 14
Punkty dla Wisły II: Kurlikowska 3, Góral 7, Orlicka, Kwiecień 5, Fałowska 5, Gęsiarz 5, Kosińska 6, Szymkowicz 8, Skrzyniarz.


UDOSTĘPNIJ