Wysoka wygrana nad Dąbrówką

W poprzednim sezonie rozgrywek ligi małopolsko – świętokrzyskiej zespoły Wisły CANPACK Kraków i Dąbrówki rywalizowały w rozgrywkach U14 w kategorii młodziczek. W poprzednim sezonie oba zespoły były górą w meczach rozgrywanych przed własna publicznością. W drugiej kolejce spotkań kategorii U15 na przeciw siebie przy Reymonta stanęły zespoły których aspiracje w obecnym sezonie sięgają mistrzostwa ligi.

W niedzielne przedpołudnie Kadetki Młodsze Wisły CANPACK Kraków podejmowały u siebie UKS „Basket” Dąbrówka. Pierwsze minuty spotkania to bardzo nerwowa gra z obu stron. Spora liczba niecelnych rzutów zarówno tych dogodnych z dystansu jak i typowych 100 % szans spod samego kosza. 4:4 i chwilę później 6:6. Pierwsze emocje opanowały Wiślaczki, które w drugiej części pierwszej kwarty pozwoliły rzucić przeciwnikowi tylko 1 punkt dzięki czemu po pierwszej kwarcie na prowadzeniu 13:7 były gospodynie.

Druga kwarta to prawdziwa wymiana ciosów. Walka kosz za kosza, mocna agresywna obrona przyjezdnych i wynik zaczął oscylować w okolicach remisu, po celnej trójce Dziadowiec zrobiło się 12:15. Przerwa na żądanie dla Wisły. Chwila rozmowy, przyniosła zamierzony efekt. 4 punkt z rzędu Wiślaczek i do szatni schodzimy z zaliczką 6 punktów.

Po zmianie stron Kadetki włączyły drugi bieg. Świetnie zaczęła grać Cepuchowicz, która w końcu odważnie zaczęła pchać piłkę do przodu i kilka akcji zakończyła efektowną penetracją od kosza do kosza. Po kolejnej skutecznej akcji w ataku pozycyjnym i punktach Cepuchowicz Białe Gwiazdeczki wypracowały 15 oczek przewagi. Od tego momentu widać była jak w końcu puściły nerwy i gra zaczęła się układać. Szczelna obrona, w której dobrze spisywała się Owca pozwoliła na wyprowadzenie szybkiego ataku, w którym punktami akcje zespołu kończyła Michalik. W końcu przypomniała sobie jak się trafia do kosza Bukowczan, której dwie trójki w niedalekim odstępie czasu wyprowadziły Białą Gwiazdę na 20 punktowe prowadzenie. Ostatnia odsłona spotkania to nadal dobra gra Wiślaczek, które pozwoliły przeciwnikowi na zaledwie 7 punktową zdobycz przy własnych 24 dzięki czemu 12 listopada Wisła CANPACK Kraków odniosła wysokie zwycięstwo nad UKS „BASKET” Dąbrówka 65:37

Wisła CANPACK Kraków – UKS „BASKET” Dąbrówka 65:37 (13:7 7:7 21:16 24:7) Cepuchowicz 9, Matrac 6, Szymkowicz 2, Poniży 6, Bartosz 8, Zemła 2, Bukowczan 6, Michalik 12, Matoga 4, Kosińska 2, Owca 8.

UDOSTĘPNIJ