Wiślaczki w Kadrze Małopolski

Już po Finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w 2020 roku. W obecnym sezonie cały turniej rozgrywany był w Cieszynie (woj. śląskie). Tam rocznik 2006 i mł. rywalizował z siedmioma innymi województwami o miano najlepszej reprezentacji w obecnym sezonie sportowym.
W kadrze prowadzonej przez duet trenerski Michał Sumara, Łukasz Nabielec znalazło się 7 zawodniczek z Akademii Wisły CANPACK Kraków. Na turniej Finałowy powołania otrzymały:
Kinga Bursa
Natalia Piła
Małgorzata Kaczmarczyk
Nadia Mayer
Gabriela Pabian
Olga Włoczewska
Weronika Harkabuzik
Serdecznie gratulujemy powołań i godnego reprezentowania województwa. Małopolska w grupie pierwszy mecz rozegrała z województwem Wielkopolskim, które stawiane było w roli jednego z faworytów do medalu. Ostatecznie ten mecz zdecydowanie przegrywamy. Kolejnego dnia stajemy do pojedynku z Kujawsko – Pomorskim. Tam fatalna pierwsza połowa meczu a w niej prowadzenie przeciwnika blisko 20 punktami. Druga połowa należała do Małopolski. Szaleńcza pogoń zakończona niestety minimalną porażką 77:75.
Tym samym po porażce dani ostatniego z Łódzkim w grupie zajmujemy czwarte miejsce i już wiadomo, że dzień później o utrzymanie w Dywizji A zagramy z Dolnośląskim.
Ostatnie spotkania należało już do Małopolski, która po bardzo dobrym meczu ostatecznie wygrywa 56:33 i gwarantuje sobie utrzymanie w Dywizji A.
Najlepiej z Wiślaczek zaprezentowała się na przestrzeni całych rozgrywek Kinga Bursa która notowała średnie niespełna 10 puntów na mecz i 7 zbiórek. Tuż za nią Nadia Mayer ze zdobyczą 5 puntów i 2 przechwytów.
Szczegółowe statystyki wszystkich zawodniczek można znaleźć pod linkiem
https://rozgrywki.pzkosz.pl/liga/25/druzyny/d/801/malopolskie/statystyki_zawodnikow.html#top
Jeszcze raz Wielki Gratulacja i trzymamy kciuki za dalsze rozgrywki.

UDOSTĘPNIJ