Wiślaczki na zgrupowaniu Kadry Małopolski

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży zbliża się wielkimi krokami. Stąd przygotowania Kadry Województwa Małopolskiego wkraczają w decydujący etap. Tym razem dzięki uprzejmości Śląskiego Związku Koszykówki Kadra Małopolski zagrała turniej Towarzyski w śląskim Strumieniu.

Dziewczęta zgrupowanie rozpoczęły od czwartku. Przez dwa dni w Chybiu szlifowały formę przed turniejem. Od soboty rozpoczęło się granie z udziałem Basket 4Ever Ksawerów i reprezentacjami trzech województw: małopolskiego, śląskiego i podkarpackiego.

Turniej Małopolska rozpoczęła słabo od porażki z Basketem Ksawerów. Słaba pierwsza kwarta pozwoliła przeciwnikowi osiągnąć przewagę, której nie oddały już do końca spotkania. Wieczorem wysoka wygrana z podkarpackim pozwoliła myśleć optymistycznie o niedzielnym spotkaniu ze śląskim i walce o prymat w turnieju.

Tak własnie się stało. W niedzielę małopolanki stanęły na wysokości zadania wygrywając wysoko z kadrą śląskiego i tym samym przypieczętowując sukces w całym turnieju.

Po raz kolejny trenerzy powołali aż siedem Wiślaczek, zawodniczek Akademii Wisły CANPAC Kraków, podopiecznych Pawła Storożyńskiego.
Wisłe reprezentowały:
Weronika Harkabuzik
Nadia Mayer
Kinga Bursa
Natalia Piła
Gabrysia Pabian
Gosia Kaczmarczyk
Ania Boroń.
Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne powołania.


UDOSTĘPNIJ