Wisła wygrywa w 1/4 FMP pierwszy mecz

Od piątku do niedzieli przy Reymonta 22 odbywają się zawody w ramach Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski U19 Kobiet. Gospodarzem turnieju jest TS Wisła Kraków, której drużyna Wisła CANPACK Kraków występuje w rozgrywkach Juniorek Starszych jako mistrz strefy małopolsko – świętokrzyskiej.
W pierwszym dniu turnieju Wiślaczki zmierzyły się z zespołem KK Młode Lwice Gdańsk, które to prawo do gry w ćwierćfinałach uzyskały na zasadach „dzikiej karty” przyznanej przez PZKosz.
Początek spotkania dla Białej Gwiazdy, która objęła prowadzenie 8:2. Jednak po dwóch celnych trójkach Lwic zrobiło się już tylko 10:8. Kolejne punkty Wnorowskiej dają lekką przewagę 14:8 na korzyść gospodyń jednak nie na długo. Przyjezdne szybko wracają do meczu na 18:15. Kwartę celną trójką zamyka Cepuchowicz dając 21:15.

Druga Kwarta to prawdziwa wymiana ciosów w której to żadna z drużyn nie odpuszczała centymetra kwadratowego parkietu, a festiwal strzelecki obu drużyn trwał w najlepsze. Bukowczan zza łuku daje prowadzenie 24:17, a chwilę później Komaszyńska rewanżuje się tym samym. Dobra druga część kwarty i kolejna trójka Cepuchowicz wyprowadzają na prowadzenie Wisłę +10. Połowa meczu zamyka się wynikiem 35:26.

Trzecia kwarta zaczyna się dobrze dla MLG, jednak końcówka karty już dla Wisły, która zalicza RUN 10:0 dzięki czemu po wypracowały zaliczkę 45:30. W czwartej kwarcie tytaniczną pracę w obronie wykonała Michalik i Pająk a ważne punkty daję Gajoch. Dobrze na tablicy radzi sobie Cieśla. To była prawdziwa wymiana ciosów, z której obronną ręką wyszły Gospodynie tym samym pieczętują swoje pierwsze zwycięstwo w turnieju.
Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana Emilia Cepuchowicz która w całym spotkaniu zagrała na +/- (+19) dając drużynie 11pkt, 4 zb, 2 as, oraz 7 przechwytów.

Wisła CANPACK Kraków – KK Młode Lwice Gdańsk 66:44
Punty dla Wisły: Cepuchowicz 11, Gajoch 9, Pająk 7, Michalik 4, Bukowczan 12, Wnorowska 12 (8zb), Owca 5, Gajda, Cieśla 4, Wojas,
Punkty dla MLG: Komaszyńska 12, Bławat 7, Jankowska, Tao Anh, Schadach 4, Płotka, Linda, Przyszlak 18, Bartyska 3.

UDOSTĘPNIJ