Wisła w EGBL w sezonie 2018/2019

W sezonie 2018 / 2019 Juniorki Wisły CANPACK nadal będą występować w European Girls Basketball League.

Już po raz drugi do walki w elitarnej lidze koszykówki młodzieżowej dziewcząt stanie drużyny juniorek Akademii Wisły CANPACK Kraków. W ubiegły sezonie nasze dziewczęta jako jedyna z drużyn w dywizji B debiutowała w rozgrywkach EGBL. W tym sezonie, ponownie staniemy do „walki” ze starszymi rywalkami z europy, gdyż docelowym rocznikiem będą dziewczęta urodzone w 2001 r. Wisła reprezentować będą głównie młodsze, ale bardzo perspektywiczne zawodniczki 2002 a nawet 2003.

Pomimo wcześniejszych planów Federacji EYBL rozdzielenia rozgrywek U18 Kobiet na dwie dywizje, w zbliżających się rozgrywkach wszystkie zgłoszone zespoły zagrają w jednej, bardzo silnej dywizji A, która liczyć będzie 16 zespołów z Europy Środkowowschodniej. Akademia Wisły CANPACK rozlosowana została do grypy A w której mierzyć się będzie CFBB Luxembourg,  Basketball school Riga/Jugla oraz Young Angels Academy Kosice , Slovakia. 

Grupa A w każdym z trzech turniejów zmierzy się z inną grypą, gdzie czekać będa przeciwnicy z Estonii, Białorusi, Szwecji, Włoch, Holandii a nawet Kadra Narodowa Ukrainy U16.  

W marcu 2019 roku na halę przy Reymonta 22 zawita europejska czołówka drużyn klubowych w rozgrywkach EGBL, kiedy to Akademia Wisły CANPACK Kraków będzie gospodarzem turnieju nr 3 w kategorii U18 kobiet. Już teraz zapraszamy do śledzenia naszych poczynań na europejskich parkietach.

UDOSTĘPNIJ