Wisła liderem w U16 kobiet.

MECZ NA SZCZYCIE LIGI KADETEK
Lider z Reymonta.

22 grudnia w hali przy Reymonta spotkały się niepokonany do tej pory zespoły w lidze Kadetek. Lidera tabeli Pałac Młodzieży Tarnów podejmowała u siebie Wisła CANPACK Kraków, która również w dotychczasowych zmaganiach nie doznała porażki.

Zdecydowanie mecz lepiej rozpoczęły przyjezdne, których wynik celną trójką otworzyła Węglarz. Kolejne 4 punkty Maksymowicz i kolejna w zaledwie 3 minuty celna trójka i przy stanie 10:0 dla Tarnowa o przerwę na żądanie prosi Wisła. Po chwili oddechu w końcu wynik otwiera Biała Gwiazda. 10:2 a chwilę później 14:6. Na potęgę gospodynie pudłują z linii rzutów wolnych co skrupulatnie wykorzystuje przeciwnik. Mozolnie, ale nadal przyjezdne budują swoją przewagę, która na koniec pierwszej kwarty wynosi już 9 „oczek”.
Druga odsłona meczu nie odmieniła obrazu gry. Tarnów gra szybciej i skuteczniej. W piątej minucie drugiej kwarty najwyższe prowadzenie 37:21 gości, po raz kolejny zmusiło drużynę Wisły do wykorzystania drugiej przerwy dla zespołu. Po wyjściu na parkiet mocno do pracy zabrała się Biała Gwiazda. Szczelna obrona i szybki atak pozwoliły nam na błyskawiczny „RUN” 11:2 z 9 punktów zdobyła Kuc.
Z szatni na drugą połowę wracamy z zaledwie 7 punktami straty. Jeszcze początek należał ponownie do Maksymowicz z drużyny pałacu, która w tym momencie trzymała grę gości zdobywając kolejne 5 punktów zespołu. Jednak w drugiej minucie to Biała Gwiazda włączyła drugi bieg. W cztery minuty nie tracimy punktu zdobywając przy tym 19 kolejnych dzięki czemu prowadzenie 54:44 obejmują Wiślaczki a celna trójka Bukowczan i Owcy daje nam 57:46.
Tarnów nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i reperując w końcówce kwarty wynik. Celną trojką praktycznie równo z syreną Bukowczan daje nam po raz kolejny chwilę oddechu.
Ostatnia odsłona spotkania przebiegała nadal pod dyktando gospodyń, które w drugiej połowie ewidentnie złapały wiatr w żagle. Wynik dla Pałacu szarpie Węglarz i Kozielec zmniejszając straty do zaledwie trzech punków, jednak po raz trzeci w meczu bardzo dobry fragment w ataku zaliczają dziewczyny z Reymonta i po kolejnych 7 punktach z rzędu obejmujemy 10 punkowe prowadzenie. Końcówka spotkania to taktyczne szachy z obu stron… gospodynie śrubowały wynik a przyjezdne cały czas próbowały urwać ile się da. Ostatecznie po dobrej akcji wynik meczy celną trójką ustala Bukowczan. Wiślaczki wygrywają 82:63 i po pierwszej rundzie zajmują pierwsze miejsce w tabeli.

TS Wisła CANPACK Kraków – PM Tarnów 82:63 (15:24 17:15 28:13 22:11)
Konczalska 5, Gajoch 2, Grzywa 2, Liszkowska 7, Bukowczan 22, Michalik 2, Kuc 39, Owca 3, Cepuchowicz, Pacyna, Gajda, Pająk

 

UDOSTĘPNIJ