Udany rewanż młodych wiślaczek

W minioną sobotę rozpoczęła się runda rewanżowa rozgrywek dziewcząt. Wiślaczki podejmowały we własnej hali drużynę Pałacu Młodzieży Tarnów. W pierwszej rundzie dziewczęta z Tarnowa wygrały z naszą drużyną i teraz nadszedł czas na rewanż.

Krakowski zespół przystąpił do meczu skoncentrowany i zdeterminowany, jednak pierwsze 4 punkty zdobyła dla zespołu z Tarnowa Katarzyna Śmiertka (jak się okazało najskuteczniejsza w tym dniu zawodniczka Tarnowa zdobywczyni 7 pkt.). Następnie rozpoczęła się wymiana kosz za kosz. Wspaniała seria, trzech celnych rzutów, wykonanych przez Martynę Gajdę w ostatnich minutach kwarty, wyprowadziła nasz zespół na prowadzenie.

W drugiej kwarcie zawodniczki jednej i drugiej drużyny wykazały się słabą skutecznością rzutową, kwarta zakończyła się wynikiem 7-8 na korzyść Pałacu Młodzieży.

Trzecią kwartę zespoły rozpoczynały od remisu. Zespół Białej Gwiazdy „wrzucił kolejny bieg” dobra praca w obronie spowodowała, iż przeciwniczki przez 6 minut zdobyły tylko 1 punkt.

W ostatniej kwarcie dalej przyzwoicie bronimy i dopiero w 7 minucie, gdy prowadzimy różnicą 13 punktów, pozwalamy przeciwnikowi zdobyć łatwe 3 punkty. Wreszcie widać efekty ciężkiej pracy wykonanej przez zawodniczki na obozie zimowym. Kilka akcji w ataku było świetnie rozegranych, co zauważyli nasi wspaniali kibice i nagrodzili zawodniczki brawami.  Pracy jednak przed zespołem dalej sporo, a pierwsze zadanie to wyeliminowanie ogromnej ilości błędów kroków oraz dalsza praca nad skutecznością rzutów.

Wisła Can-Pack Kraków – PM Tarnów  48-32 (13-12, 7-8, 12-5, 16-7)

Punkty dla Wisły Can-Pack: Gajda M. -10, Szymkowicz J.-9, Dudek D.-8, Górka K.- 6, Góral K. -5, Kuć K.-4, Otfinowska N.-2, Bursa K.-2, Skrzyniarz K.-2,  Wlazło P, Orlicka N., Pabian G.

Aktualna tabela:

# MPktWPStosunek
1813531.0412
2810340.7742
UDOSTĘPNIJ