U22 Kobiet | Jeden krok do strefy medalowej.

Pierwszego dnia Wiślaczki mierzyły się z AZS Gorzów Wielkopolski. Faworytem tego meczu był zespół z woj. lubuskiego, kótry to na przełomie drugiej i trzeciej kwarty wypracował sobie solidną zaliczkę blisko 20 punktów. Trzecia zakończona remisem 15:15 odsłoma meczu mogła zapowiadać, że ten mecz Biała Gwiazda będzie musiała spisać na straty. Ambicja, wola walki, i fenomenalny pościg w czwarte kwarcie rozgrzał zawodniczki obu drużyn do czerwoności. 17 punktów zapasu Gorzowianek systematycznie topniało. By na 2 minuty do zakończenia meczu wynisło zaledwie tylko 7 oczek. Do końca spotkania punktowała już tylko Wisła-Politechnia jednak jedyne co udało się to zmiejszyć straty do zaledwie 4 oczek. Mecz kończymy dwoma niecelnymi rzutami za 3 punkty Hatalskiej i Mazur. Ostatecznie pierwszy mecz na korzyść Gorzowa.

Drugiego dnia stajemy do potyczki z gospodarzemi turnieju Szkołą Gortata Politechniką Gdańską. Mecz od samego początku ukłąda się po mysli Wiślaczek, którym udaje się narzucić swój rytm gry. Wygrana druga kwarta 23:17 i na chwilę oddechu do szatni udajemy się z zapasem 8 „oczek” po zmianie stron nadal na minilanym prowadzeniu utrzymują się zawodniczki z grodu kraka. Ostatecznie konsekwentna gra, pozwala nam na odniesienie pierwszego zwycięstwa na turnieju finałowym.

Dzięki tej wygranej już dzisiaj o 18:15 zmierzymy się z JAS-FBG Sosnowiec a stawką tego meczu będzie możliwość gry w strefie medalowej.

Trzymamy mocno kciuki !!!

UDOSTĘPNIJ