U19|Udany rewanż juniorek

Zespół U17 na co dzień występujący w dwóch kategoriach rozgrywkowych w czwartkowy wieczór wrócił do zmagań w lidze Juniorek Starszych. Przeciwnikiem była drużyna ASZ PK Szkoła Gortata Korona Kraków. W pierwszym pojedynku przy Kalwaryjskiej Korona wygrała mecz jednym „oczkiem” teraz przyszedł czas na rewanż.
Mecz bardzo dobrze rozpoczęły Wiślaczki, które po celnej trójce Kwiecień i chwilę później Fałowskiej objęły szybkie prowadzenie 8:2. Dobrze gra Szymkowicz dzięki której nadal prowadzenie stronie gospodyń 16:6. Słabe ostatnie dwie minuty kwarty i Korona szybko wraca do meczu na 16:15. Wynik trzecią trójką jeszcze reperuje Orlicka ustalając pierwszą kwartę na poziomie 19:15

Druga kwarta to prawdziwa „bokserska” wymiana ciosów. Obie drużyny walczyły zaciekle, zdobywając naprzemiennie punkty dla swojej drużyny Chwilę oddechu dała kolejną celną trójką Kwiecień jednak Gortaty szybko zniwelowały straty głownie za sprawą dobrze dysponowanej Dolenc (33 pkt.) Tak jak zakończyła pierwszą kwartę tak i zamknęła drugą … celna trójka Orlickiej daje do szatni prowadzenie Białej Gwiazdy.

Trzecią kwartę super zaczyna Wisła wychodząc na prowadzenie 8 „oczek” … raptem na 2 minuty po których to ponownie AZS PK wraca do gry zmniejszając straty do zaledwie dwóch punktów. Oba zespołu cyklicznie przekazywały sobie prawo do zdobywania punktów przez co gospodynie odjeżdżały … by chwilę później ponownie pozwolić się dogonić Koronie. Dwie celne trójki przyjezdnych na zamknięcie kwarty i mamy 46:45 dla dziewczyn z Reymonta.
W czwartek kwarcie goście po raz pierwszy wychodzą na prowadzenie, które udało się odzyskać Wiślaczkom w połowie kwarty. Na trzy minuty przed końcem meczu +5 dla Białej Gwiazdy i wtedy do pracy zabierają się goście. Osiem punktów z rzędu Dolenc i niestety na 5 sekund prze końcem meczu Korona prowadzi +1.
No i wtedy stało się to … Wojas asysta od Kwiecień …

Po raz kolejny Kwiecień … i na 0:01 do zakończenia meczu to Wisła Kraków obejmuje prowadzenie +2, a szalony rzut przez całe boisko Korony nie znalazł drogi do kosza.
Juniorki Akademii Wisły CANPACK Kraków udanie rewanżują się zespołowi KS Korona w lidze Juniorek Starszych osiągając lepszy bilans małych punktów w dwumeczu … Tylko ale i aż +1 w małych punktach dla Wisły dzięki czemu Junioreczki wskakują na fotel wicelidera U19 🙂

Wisła CANPACK Kraków – AZS PK Szkoła Gortata Kraków 65:63
Punkty dla Wisły: Popowicz 3, Góral 8, Orlicka 8, Kwiecień 16, Fałowska 3, Kurlikowska 3, Gęsiarz, Kosińska 1, Wojas 17, Szymkowicz 6, Skrzyniarz, Ziemińska.

UDOSTĘPNIJ