U19 | Pierwsza runda bez porażki

Juniorki Starsze Akademii w środowy wieczór zakończyły pierwszą rundę zmagań w lidze. Mecz z Politechniką Koroną Kraków był trzecim i ostatnim meczem, który Wisła I rozegrała przed Własną publicznością. Kolejne spotkania to już mecze wyjazdowe.
Mecz otwierają przyjezdne trafiając pierwsze punkty z gry. Wiślaczki szybką gonią wynik i po celnej trójce Cepuchowicz wychodzą na prowadzenie 6:2, by chwilę później ponownie ponownie oddać inicjatywę … a co najgorsze gra nie klei się z rękach Białej Gwiazdy. Zdobywanie punktów przychodzi mozolnie, a przeciwniczki spokojnie realizowały założony plan. Pierwsza kwarta 12:8. Duga kwarta chyba odrobinę bardziej pod dyktando Akademii, które dość często faulowane korzystają ze zdobyczy punktowych w linii rzutów osobistych. Do przerwy 10 oczek na plusie dla gospodyń.
Trzecia kwarta to wymiana ciosów, w której to przez cały czas wypracowana przez Wiślaczki przewaga cały czas widniała na tablicy. Dodatkową zaliczkę punktów na plus udało się wypracować dopiero w końcówce spotkania.
Najlepsza w wykonaniu Białej Gwiazdy to czwarta kwarta … w której to w końcu odnaleźliśmy rzut trafiając w tym fragmencie pięciokrotnie zza łuku co dało Wiśle nie tylko pokaźna zdobycz 24 punktów jak i w końcu dobrą odpowiedz na obronę strefową przeciwnika.
Suma summarum trzecie kolejne spotkanie Akademii w lidze juniorek starszych pada łupem dziewcząt z Reymonta, które tym samym stają się samotnym liderem ligi U19
Wisła CANPACK Kraków – AZS Politechnika Korona Kraków 65:39
Punkty dla Wisły : Cepuchowicz 16, Matrac 6, Gajcoch, Grzywa 2, Pająk 4, Michalik 5, Bukowczan 10, Wnorowska 5, Jojczyk 7, Owca 5, Cieśle 3, Gajda 2


UDOSTĘPNIJ