U19| Wisła CANPACK wygrywa Ćwierćfinał

Po wcześniejszych rozstrzygnięciach wiadomo było, że w niedzielne południe do pojedynku o jedno miejsce premiowane awansem do półfinału stanął KKS Olsztyn oraz Wisła CANPACK Kraków. Równiutko o godzinie 12:00 piłka poszła w górę i rozpoczęła się decydująca batalia o dalszy etap rozgrywek. Pierwsze punkty Gajoch i otwieramy wynik meczu 2:0 dla Białej Gwiazdy … jednak nie na długu. Już chwilę póżniej to co lubi najbardziej Sztąberska trafia zza łuku dając Olsztynowi pierwsze prowadzenie. Na dodatek ponownie swoją formę strzelecką udowodniła Gromadzińska niemiłosiernie trafiając za trzy punkty w pierwszej kwarcie … właściwie się nie myliła dając swojemu zespołowi aż 10 z 15 punków. Wiślaczki grały równo, a dobrą energie dała Bukowczan, która zdobyła 6 oczek (1×3).

Druga kwarta to uderzenie Olsztyna, który szybko objął prowadzenie 18:17. Pierwsze punkty Cieśli, ponownie Gajoch i dobry rytm łapie Wnorowska która wyprowadza zespół z Reymonta na prowadzenie 22:18. Druga kwarta to Sztąberska SHOW która z 11 punktów drużyny daje aż 10. Tym samym do przerwy z 26 punków duet Gromadzińska-Sztąberska zainkasowała aż 20. Jednak ponownie drugą kwartę lepiej kończy Wisła gównie za sprawą Bukowczan, która kolejny raz trafia zza łuku. Do przerwy 26:35

Trzecia kwarta to już prawdziwa wojna nerwów. Wiślaczki za dużo faulują dając przyjezdnym aż 10 prób rzutów z linii przy zaledwie dwóch po stronie Akademii w analogicznym okresie. Dla Wiślaczek trafia z półdystansu Cieśla a trójką poprawia Cepuchowicz dajac +13 dla gospodyń. Jednak ostatnie 3 minuty kwarty to ponownie dobra gra Olsztyna dzięki czemu na ostatnie 10 minut wynik nadal był nierozstrzygnięty.
W ostatniej odsłonie meczu Wisła CANPACK zagrała solidnie trzymając przewagę na poziomie oscylującym w granicach 10 punktów. Kiedy na niespełna 120 sekund przed końcem meczu na tablicy wyników Biała Gwiazda miała więcej o 11 oczek od przeciwnika wiadomo było, że tego meczu już nie oddadzą. Wisła wygrywa i gra dalej w półfinale MP U19 K.

KKS Olsztyn – Wisła CANPACK Kraków 55:64

Punkty dla Olsztyna: Sztąberska 18, Przeradzka 1, Gromadzińska 21, Bałdyga 4, Kitkowska 5, Malinowska, Birkos 6,
Punkty dla Wisły: Cepuchowicz 9, Gajoch 11, Pająk 2, Michalik 2, Bukowczan 12, Wnorowska 18, Owca, Cieśla 10.

UDOSTĘPNIJ