U19 | Juniorki Starsze nadal niepokonane.

Po długiej przerwie spowodowanej kumulacją przerwy Świąteczno Noworocznej i i ferii zimowych dla uczniów szkół, na parkiety ligowe jako pierwsze wróciły Juniorki Starsze trenera Michała Sumary i Pawła Storożyńskiego. Trwa już runda rewanżowa rozgrywek U19. W pierwszej kolejce spotkań mecz derbowy rozegrały dwie drużyny Wisły występujące w tej kategorii wiekowej. W drugiej kolejce spotkań Wiślaczki udały się na mecz do Nowego Sącza.
Pierwsze minuty od razu przebiegały pod dyktando Białej Gwiazdy, który szybko objęły prowadzenie 13:0, a chwilę później po 7 punktach z rzędu Cepuchowicz na tablicy zapaliło się 22:1. W całej pierwszej kwarcie przeciwko obronie sądeczanek Akademia trafiła 4 trójki ostatecznie zamykając pierwszą kwartę 33:4.
Druga odsłona meczu była już bardziej wyrównana, a Żak szybko zbierał punkty trafiając trzykrotnie zza łuku. Tym samy kolejne 10 minut toczyło się w wymianie ciosów punkt za punkt. Młody zespół z Nowego Sącza dzielnie stawiał czoła poczynaniom przyjezdnych jednak doświadczenie nabyte już przez Wiślaczki w rozgrywkach seniorskich procentowało. Zdecydowanie wygrana walka na tablicach spowodowała, że szans na zdobycie punktów z ponowienia mieliśmy naprawdę dużo.
Po zmianie stron ton rywalizacji nadal nadawała Białą Gwiazda, ponownie zza łuku trafia Emilia Cepuchowicz dokładając dwa celne trafienie i dodając 6 oczek do puli gości. W szybkim ataku dobrze gają Owca i Wnorowska, otrzymując co chwilę dogodne podania od Pająk i Matrac. Dobrą pracę na zbiórce zarówno w ataku jak i obronie wykonały Cieśla i Jojczyk.
Końcówka meczu to dobra dyspozycja z linii rzutów wolnych z której to na 14 prób trafiamy 10 krotnie.
Tym samym kończymy przedostatnią serię spotkań U19 zwycięstwem z Nowym Sączem.

UKS Żak Nowy Sącz – Wisła CANPCK Kraków 35:102
Punkty dla Wisły: Cepychowicz 21, Matrac 11, Gajoch 3, Pająk 5, Michalik 9, Wnorowska 18, Jojczyk 10, Owca 13, Cieśla 6, Gajda 6.

UDOSTĘPNIJ