U18K|Mocne „strzelanie” w Bochni.

Juniorki Akademii Wisły CANPACK, tak jak i miejscowy MOSiR Bochnia to tej pory nie zaznały goryczy porażki w lidze U18. Wyjazdowy mecz do solnego miasta okazywał się takim małym mecze o „lidera” tabeli. Po zmianie gospodarza ze względy na brak dostępu do hali sportowej to MOSiR pełnił w pierwszej rundzie rolę gospodarza tego meczu.
Początek spotkania … to wzajemne sprawdzanie się obu zespołów pod kątem gry zarówno w ataku jak i w obronie. Po pierwszych minutach ciężko było wskazać faworyta tego meczu. W momencie kiedy za sprawą Martyny Gajoch udało się Wiślaczkom uzyskać przewagę pod koszem szczególnie w grze 1 na 1 powoli – ale jednak – zaczęła „rysować się” przewaga przyjezdnych. Tą odsłonę Akademia wygrywa 23:13.
Prawdziwy odjazd zaczął się w drugiej kwarcie gdzie dobrą obroną z minuty na minutę Biała Gwiazda wypracowywała przewagę również dzięki dobrej egzekucji szybkiego ataku. W tej odsłonie meczu zaliczamy RUN 20:0 i do szatni schodzimy w dobrych humorach przy prowadzeniu 53:17 po tym jak drugą odsłonę tego meczy wygrywamy 30:4.
Brak dobrego tempa grania i trochę rozluźnienia wkradło się w poczynania gości po zmianie stron stąd mało atrakcyjnym widowiskiem można określić trzecią kwartę, w której nie wiele się działo, a w większości akcji padały błędy.
Zdecydowanie lepsza w wykonaniu Wiślaczek to ostatnia odsłona meczu, a wypracowana przewaga to głownie zasługa dobrej obrony i szybkiego ataku w którym to seryjnie zdobywamy punkty. Setny punkt w tym meczu daje nam celną trójką Hania Oleksy.
Ostatecznie wysoko 102:35 Wiślaczki wygrywają z MOSiRem Bochnia pozostając jedynym niepokonanym zespołem w lidze U18.
Kolejne mecze już w Nowym Roku 🙂

MOSiR Bochnia – Wisła CANPACK Kraków 35:102 (13:23 4:30 9:13 9:36)

Punkty dla Wisły: Chrząszcz 17, Michalik 2, Gajoch 21, Bukowczan 6, Wnorowska 11, Panek 9, Oleksy 9, Owca 7, Pyka 4, Cieśla, Pająk 16.

UDOSTĘPNIJ