U18K | Wisła II blisko niespodzianki

Kilkadziesiąt minut później po swoich koleżankach na parkiet wybiegły zawodniczki występujące w drugim zespole Juniorek Akademii Wisły CANPACK Kraków. Wiślaczki podejmowały u siebie drużynę MOSiR’u Bochnia, który w poprzednich latach w roczniku 2002 radził sobie bardzo dobrze.

Słabo w mecz weszły Juniorki Białej Gwiazdy pozwalając przeciwnikowi na łatwe punkty często spod samego kosza oraz fatalnie broniąc Pick&Roll’a. W pierwsze kwarcie straciliśmy aż 26 „oczek”. Na drugą kwartę zabraliśmy odrobinę więcej animuszu. Dobrą zmianę dała Góral, która w krótkim odstępie zaaplikowała rywalowi dwie szybkie trójki. Mecz nabierał rumieńców a rozpędzone Wiślaczki szybko goniły wynik doprowadzając na koniec pierwszej części meczu do remisu.

Prawdziwa wojna nerwów trwała przez następne 20 minut, żadnej z drużyn nie udawało się wypracować większej przewagi punktowej, która dawała by komfort zwycięstwa. Jeszcze na blisko 4 minuty do końca meczu strata do przyjezdnych wynosiła zaledwie 5 punktów. Na nieszczęście już w pierwszej akcji, w której to Juniorki zaczęły bronić strefą MOSiR trafia trójkę, która powiększa ich prowadzenie.

Ostatecznie przegrywamy z MOSiR’em Bochnia. Na pewno dużym naszym mankamentem w tym meczu … tym bardziej na własnej hali … było, aż 17 niecelnych rzutów osobistych. Szkoda ponieważ mecz mógłby potoczyć się zupełnie inaczej.

WISŁA CANPACK II KRAKÓW – MOSiR Bochnia 62:68
Punkty dla Wisły – Matrac 7, Cepuchowicz 17, Góral 6, Wojas 7, Gajda 11, Górka 2, Kosińska 2, Rakoczy 4, Poniży 4, Bartosik 2.

UDOSTĘPNIJ