U18K| Środa na plus dla Juniorek

W nietypowym terminie bo w środowe popołudnie Juniorki Akademii rozegrały przedostatni pojedynek w lidze U18K. Przy Kalwaryjskiej odbył się pojedynek lidera z młodą drużyną Korony Kraków, która na juniorskich parkietach stawia pierwsze kroki.
Mecz zdecydowanie lepiej rozpoczęły Wiślaczki, które pierwszy pojedynek obu drużyn na własnym parkiecie wygrały 102:27. Podobnie tym razem dzięki szybkiej i skutecznej grze już pierwszą kwartę wygrywamy 24:7, a Nasza przewaga nie ulegała dyskusji. W drugiej kwarcie straciliśmy odrobinę werwy… trochę gorącej głowy … zbyt szybkie i nie przemyślane akcje i w poczynania Wiślaczek wkrada się duża doza niedokładności. Siłą rozpędy – można by rzec – wygrywamy drugą odsłonę tego spotkania 16:8 i bezpieczną przewagą 40:15 udajemy się do szatni.
Po zmianie stron Biała Gwiazda nie prezentowała dobrej dyspozycji. Można szukać usprawiedliwiania w dużym zmęczeniu, ponieważ od poniedziałku Juniorki „ładują akumulatory” przed ćwierćfinałami Mistrzostw Polski U18 Kobiet i bywało, że nogi odmawiały posłuszeństwa… a czasami traciliśmy głowę.
Ostatecznie po mocno przeciętnym meczu Wiślaczki zapisują na swoim koncie dwa punkty.

KS Korona Kraków – Wisła CANPACK Kraków 33:66
Punkty dla Wisły: Michalik 6, Oleksy 3, Wnorowska 12, Grzywa 7, Panek, Owca 10, Pająk, Pyka 2, Cieśla 16, Chrząszcz 10.

Aktualna tabela ligowa

Galeria z meczu KS Korona – Wisła CANPACK I Kraków

UDOSTĘPNIJ