U18K | Juniorki zainaugurowały sezon

Po tym jak zakończyliśmy pierwszą rundę zmagań w rozgrywkach 2 Ligi Kobiet, przyszedł czas na start kategorii U18 Kobiet. Akademia Wisły Kraków w sezonie sportowym 2019 / 2020 do rozgrywek juniorek zgłosiła dwie drużyny. Blisko 19 dziewcząt na co dzień trenujących w barwach Wisły Kraków otrzyma szanse rywalizacji w drużynach Wisła I oraz Wisła II.

Klasycznie pierwszy mecz sezonu sportowego to właśnie rywalizacja obu drożyn spod znaku Białej Gwiazdy. W nieco okrojonym składzie ze względy na odbywający się turniej Kadetek w Bochni przystąpiła od rywalizacji Wisła II.
Mecz od nieznacznego, ale jednak prowadzenia rozpoczęła pierwsza drużyna Akademii Wisły Kraków. Głownie dzięki dobrej skuteczności w rzutach z półdystansu i dwóm celnym trójkom Grzywy pierwszą kwartę wygrywa Wisła I 18:8.

Dwie kolejne kwarty to dość wyrównany pojedynek obu ekip w którym to po stronie „czerwonych” systematycznie punktowały Matrac i Rakoczy. Po celnej trójce z obwodu Cepuchowicz o przerwę na żądanie zmuszony był poprosić trener „białych”.

Czwarta kwarta z przewagą Wisły I głównie w szybkim ataku zakończyła się wynikiem 24:14 co ostatecznie przechyliło szalę zwycięstwa na korzyść gospodyń. Jednoznacznie spotkanie obu drużyn można uznać za dobre widowisko. Przed nami teraz walka każde cenne zwycięstwo.

WISŁA I – Wisła II 75:48 (18:8 15:10 18:16 24:14)

Punkty dla Wisły I : Cieśla 8, Chrząszcz 6, Gajoch 10, Grzywa 12, Pająk 6, Michalik 6, Bukowczan 2, Wnorowska 2, Oleksy 9, Owca 11, Pyka 4.

Punkty dla Wisła II : Cepuchowicz 15, Poniży 2, Bartosik 2, Rakoczy 14, Górka 1, Matrac 14,

UDOSTĘPNIJ