U18K | Juniorki wygrywają z KS Korona

W drugiej kolejce spotkań ligi U18 kobiet Wiślaczki po zmianie gospodarza rozegrały mecz derbowy z lokalnym rywalem KS Koroną Kraków. Młody zespół z Podgórza, to zawodniczki w większości kadetki, zbierające na parkietach ligi juniorek ligowe doświadczenie które ma procentować w rozgrywkach młodszych kategorii.

Mecz, można powiedzieć, od potężnego uderzenia rozpoczęły Wiślaczki, które bardzo agresywną obroną zmusiły rywala do kolejnych błędów. Na dodatek mogły się poszczycić 100% skutecznością z gry trafiając pierwsze kolejne sześć rzutów, obejmując prowadzenie 12:3, a całą pierwszą kwartę 39:7. W drugiej kwarcie nie pozostało Wiślaczkom nic, jak tylko kontynuować dobrą grę, Tym samym ponownie pozwalamy Koronie na zdobycie raptem sześciu oczek, aplikując przeciwnikowi kolejne 26.

Prowadzenie do przerwy 65 do 13 praktycznie rozstrzygnęło losy tego spotkania. A druga połowa minęła na szlifowaniu z obu stron niezbędnych założeń techniczno-taktycznych.

Ostatecznie wygrywamy wysoko z młodym zespołem KS Korona Kraków w pierwszym meczu ligi juniorek.

Wisła CANPACK I Kraków – KS Korona Kraków 104:27 (39:7 23:6 27:6 15:8)
Punkty dla Wisły zdobyły: Grzywa, Gajoch 22, Pająk 18, Michalik 6, Oleksy 6, Bukowczan 8, Wnorowska 6, Chrząszcz 10, Panek 6, Owca 2, Pyka 5, Cieśla 15.

UDOSTĘPNIJ