U16 Kobiet | Ćwierćfinały Kadetek Czas Start.

Od dzisiaj TS Wisła Kraków jako gospodarz grupy VI gości zespoły rywalizujące w ramach Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski U16 Kobiet. Od piątku do niedzieli na hali przy Reymonta 22 o awans do półfinałów powalczą Wisła CANPACK Kraków, SKS 12 Warszawa, ISKRA Konstatnynów oraz Tęcza Leczno.

W pierwszym meczu nieznacznie … ale jednak lepsze okazały się zawodniczki ze stolicy. Będąc przez długi czas „pod kreską” Warszawianki w ostatniej odsłonie meczu przejęły inicjatywę na boisku a wypracowanej przewagi nie oddały już do samego końca spotkania. Duża zasługa w tym Małgorzaty Pawlak, która wypracowała imponujący eval 51 na który złożyło się 36 punktów i 24 zbiórki

W drugim meczu Wiślaczki podejmowały Teczę Leszno. Lepiej mecz zaczęły gospodynie dzięki czemu wypracowały kilku punktową przewagę. W końcówce pierwszej kwarty gra Białej Gwiazdy przestała sie kleić i to przyjezdne systematycznie pracowały na przewagę punktową, która sięgnęła w trzeciej kwarcie blisko 20 oczek. Wtedy to nastąpiło przebudzenie podopiecznych Pawła Storożyńskiego. Jak natchnione goniły przeciwnika sprowadzając wynik do zaledwie -1. Ostatecznie Wiślaczkom nie udało się wyjść na prowadzenie a celne rzuty z dystansu w wykonaniu Dudy i Pietrzak przesądziły o zwycięstwie Tęczy Leszno.

UDOSTĘPNIJ