U16: Kadetki bez awansu

Od piątku do niedzieli w hali głównej TS Wisła rozgrywany był turniej ćwierćfinałowy mistrzostw Polski w koszykówce kobiet do lat 16. Podopieczne trenera Szymona Czepca, które nie były faworytem zawodów nie wywalczyły awansu do fazy półfinałowej.

Wiślaczki w piątek przegrały z UKS Basket Kartuzy 52-24, w sobotę z Widzewem Łódź 75-45, a w niedzielę z ostatecznym zwycięzcą turnieju X-Demon Tęcza Leszno 99-32. Do fazy półfinałowej poza ekipą z Leszna awans wywalczyła drużyna UKS Bat Kartuzy.

MVP turnieju wybrana została zawodniczka X-Demon Tęcza Leszno Maja Pietrzak notująca średnio 21 punktów i 4,3 zbiórki na mecz.

Nagrody dla najlepszych zawodniczek (MVP drużyny) trafiły do: Joanny Czepiec (śr. 7,3 punktów i  9,7 zbiórek, Wisła Can-Pack), Julii Stankiewicz (śr. 14 pk, 5,3 zb, Widzew Łódź), Martyna Kowalska (śr. 19,7 pkt, 20,3 zb, X-Demon Tęcza Leszno) i Aleksandra Ustowska (śr. 22,7 pkt, 9,3 zb, UKS Bat Kartuzy).

Komplet wyników:

X-Demon Tęcza Leszno – Widzew Łódź 79-47 (21-19, 21-4, 19-13, 18-11)
Leszno: Martyna Kowalska 23, Maja Pietrzak 21, Aleksandra Arczewska 14, Zuzanna Kowalska 5, Wiktoria Skrzypczak 5, Gabriela Targosz 5, Paulina Kuczyk 2, Julia Płociniczak 2, Nicola Grzeszczyk 2.
Widzew: Julia Stankiewicz 8, Emilia Bołbot 8, Aleksandra Królikowska 8, Zuzanna Wielgus 6, Wiktoria Ozga 5, Adrianna Ambroziak 4, Aleksandra Ambroziak 2, Magdalena Kowalska 2, Julia Sibińska 2, Natalia Pawłowska 2.

UKS Bat Kartuzy – Wisła Can-Pack Kraków 52-24 (14-8, 14-4, 14-9, 10-3)
Kartuzy: Aleksandra Ustowska 20, Anna Adamczyk 14, Agata Piastowska 5, Dominika Grzenkowicz 5, Agata Hildebrandt 3, Aneta Litwic 3, Dagmara Roszkowska 2.
Wisła Can-Pack: Natalia Marzec 6, Martyna Gajoch 5, Gabriela Górniak 5, Joanna Czepiec 4, Patrycja Rogalska 4.

X-Demon Tęcza Leszno – UKS Bat Kartuzy 55-53 (10-21, 17-4, 12-10, 9-13, 7-5)
Leszno: Maja Pietrzak 24, Martyna Kowalska 13, Aleksandra Arczewska 8, Gabriela Targosz 6, Wiktoria Skrzypczak 4.
Kartuzy: Aleksandra Ustowska 31, Agata Piastowska 8, Dominika Grzenkowicz 5, Agata Hildebrandt 4, Anna Adamczyk 2, Dagmara Roszkowska 1, Aneta Litwic 2.

Widzew Łódź – Wisła Can-Pack Kraków 75-45 (20-8, 17-10, 13-10, 25-17)
Widzew: Julia Stankiewicz 24, Natalia Pawłowska 16, Julia Sibińska 13, Wiktoria Ozga 9, Magdalena Kowalska 6, Zuzanna Wielgus 6, Paulina Grobelna 5, Aleksandra Królikowska 2, Aleksandra Ambroziak 2, Nikola Łukiańska 1, Emilia Bołbot 1.
Wisła Can-Pack: Joanna Czepiec 12, Patrycja Rogalska 11, Gabriela Górniak 10, Natalia Marzec 2, Natalia Masiuda 2, Maria Pacyna 3, Wiktoria Michalik 3, Karolina Grzywa 2.

UKS Bat Kartuzy – Widzew Łódź 55-30 (12-13, 17-7, 18-3, 8-7)
Kartuzy: Aleksandra Ustowska 17, Aneta Litwic 12, Agata Piastowska 10, Agata Hildebrandt 6, Dominika Grzenkowicz 4, Anna Adamczyk 2, Dagmara Roszkowska 2, Agnieszka Blok 2.
Widzew: Julia Stankiewicz 10, Aleksandra Królikowska 10, Julia Sibińska 4, Wiktoria Ozga 3, Nikola Łukiańska 2, uzanna Wielgus 1.

Wisła Can-Pack Kraków – X-Demon Tęcza Leszno 32-99 (11-27, 4-22, 11-32, 6-18)
Wisła Can-Pack: Patrycja Rogalska 8, Joanna Czepiec 6, Maria Pacyna 4, Natalia Masiuda 4, Martyna Gajoch 3, Weronika Gajda 3, Wiktoria Michalik 2, Urszula Jaroń 2.
Leszno: Martyna Kowalska 23, Maja Pietrzak 18, Julia Matuszewska 15, Aleksandra Arczewska 11, Paulina Kuczyk 10, Julia Płociniczak 7, Zuzanna Kowalska 4, Gabriela Targosz 4, Wiktoria Skrzypczak 3, Nicola Grzeszczyk 3, Zuzanna Duda 1.

Tabela końcowa (grupa VI):

# MPktWPZdobyteStraconeRóżnicaZw/MStosunek
136302331321011.0001.7652
23521160109510.6671.4679
33412152179-270.3330.8492
43303101226-1250.0000.4469

Awans do fazy półfinałowej wywalczyły następujące kluby: UKS La Basket Warszawa, PTK Dachmaxx Pabianice, KKS Olsztyn, MKS Pałac Młodzieży Tarnów, SKS 12 Warszawa, UKS Żak Nowy Sącz, Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski, Basketstal Bryza Pruszcz Gdański, RMKS Rybnik, UKS Kormoran Sieraków, X-Demon Tęcza Leszno, UKS Bat Kartuzy.

UDOSTĘPNIJ