U16 K| Kadetki W Półfinałach.

Po tym jak w sobotnie popołudnie Wiślaczki wysoko pokonały zespół ISKRy Konstantynów, stało się jasne, że aby awansować do najlepszej szestnastki w Polsce muszą w niedzielę wygrać z SKS 12 Warszawa. Zwyciestwo dawało Akademii awnas z drugiego miejsca … zwyciestwo więcej jak +14 dawało nam pierwsze miejsce w grupie VI.

Mecz zaczął sie niezwykle nerwow, a spore prowadzenie błyskawicznie objęły zawodniczki ze stolicy. Mecz toczył się pod dyktando przyjezdnych, a dziewczyny z Reymonta nie mogły złapać rytmu gry i początkowo raziły nieskutecznością. Druga kwarta na remis i do szatni udajemy się z -4 na tablicy.

Odprawa w szatni była krótka … „Win or go Home” … Jak natchnione ruszyły podopieczne Pawła Storożyńskiego do ataku a momentalnie zza łuku przymierzyła dwa razy Bukowczan dzięki czemu szybko na tabalicy zaświecił się remis. W tej kwarcie niepodzielnie na bosiku dominowały zawodniczki z grodu Kraka dzięki czemu wygrywają trzecią odsłonę meczu 24:14. Kiedy na 2 minuty do zakończenia meczu prowadzenie Wiślaczek sięgnęło 11 „oczek” wiadomo było, że od pierwszego miejsca dzieli Białą Gwiazdę jeden celny rzyt z dystansu. Wtedy sprawy w sowje ręce wzięła MVP całego turnieju Małgorzata Pawlak. Szybko niwelując wynik do zaledwie 5 punktów, zdobywając w tym fragmencie 7 punktów z rzędu.

Ostatecznie różnicą 7 punktów pokonujey SKS i upragniony awans staje się faktem. Jesteśmy w półfinałach MP U16 Kobiet.

UDOSTĘPNIJ