U15 WYGRYWA MECZ NA SZCZYCIE

Tego samego dnia co grupa Juniorów swój mecz awansem rozegrały nasze dziewczęta z 2003 rocznika. W czwartkowe popołudnie na hali przy ul. Gumniskiej na przeciw siebie stanęły drużyny gospodarzy Pałacu Młodzieży Tarnów i Wisły CANPACK Kraków. Obie ekipy jak do tej pory nie doznały goryczy porażki w lidze kadetek B.
Wręcz fenomenalnie mecz zaczęły Wiślaczki, które raz za razem dziurawiły kosz przeciwnika. Na przemian Matoga i aż pięciokrotnie Bukowczan doprowadziły do wyniku 13:2 po pierwszych 5 minutach. Po zmianie piątek mecz zdecydowanie się wyrównam a w Tarnowie zaczęła seryjnie trafiać Węglarz Oliwa. Biała Gwiazdy przetrwał jednak szaleńczy napór przeciwnika i na zakończenie pierwszej kwarty mamy 21:9 dla Wiślaczek.
W drugiej kwarcie mecz się zdecydowanie wyrównał. Walka na parkiecie toczyła się kosz za kosz. Najpierw Owca celną trójką daje nam prowadzenie 24:9 a chwilę później jej wyczyn poprawia z dystansu Bukowczan i mamy 29:17. Chwilę po zmianie piątek po raz kolejny uaktywniła się Węglarz, która często w pojedynkę walczyła z drużyną Wiślaczek głównie sprawiając nam potężne problemy w ofensywie (10 punktów w 5 minut) dzięki czemu wynik stopniał do zaledwie 8 punktów po 20 minutach biegania.
Trzecia kwarta to prawdziwa wojna w obronie, gdzie ani jedna ani druga drużyna nie zamierzała odpuszczać najmniejszego centymetra parkietu. O czym świadczy chociażby wynik tej części spotkania 8:9 dla dziewcząt z Reymonta.
Przed ostatnią częścią meczu z zapasem 9 punktów na parkiet wychodzą Wiślaczki. Ciężar odrabiania punktów po stronie Pałacu bierze nie kto inny jak Węglarz, która zdobywa szybkie 5 punktów. Na domiar złego słaby fragment gry zaliczamy między 4 a 7 minutą kwarty i Tarnów niweluje całość strat do zaledwie jednego oczka. Na trzy minuty przed końcem meczu zaczyna się wojna nerwów jak i wojna na rzuty wolne. W tym krótkim fragmencie oba zespoły stawały na linie aż 10-krotnie. Kiedy na zaledwie 60 sekund do zakończenia spotkania wynik po raz kolejny topnieje do 2 punktów bardzo cenne dwie zbiórki w ataku zalicza Owca i dwoma punktami w szybkim ataku kończy po przechwycie samotnym rajdem Bukowczan ustalając wynik meczu na 58:54 dla Wisły CANPACK Kraków. Kadetki B nadal niepokonane.

PM Tarnów – Wisła CANPACK Kraków 54:58 
(9:21 19:15 8:9 18:13)

Punkty dla Wisły: Bukowczan 19, Matoga 12, Owca 9, Cepuchowicz 6, Szymkowicz 4, Michalik 3, Matrac 3, Poniży 2, Bartosz, Zemła.

 

UDOSTĘPNIJ