U15 po raz kolejny z kompletem punktów.

Przełożony mecz 3 kolejki rozgrywek Kadetek B, nasze Białe Gwiazdeczki rozegrały na hali lokalnego rywala KS Korona Kraków. Ciężko używać tutaj słowa rywal gdyż w obecnym sezonie sportowym oba zespoły uzupełniają się wzajemnie zawodniczkami na zasadzie „Umowy Szkoleniowej” jednak w U15 oba klubu grają pod szyldem własnych barw.
Korona to zespół młody grający w starszych kategoriach wiekowych aby zbierać cenne doświadczenie, które ma zaprocentować w przyszłości i być pozytywnym bodźcem do rozwoju sportowego zawodniczek. Zespół Wisły już w pierwszej kolejce spotkań po zwycięstwie nad Dąbrówką przy Reymonta pokazał, że w tym sezonie aspirował będzie do gry o najwyższe cele.
Mecz z dużym animuszem rozpoczęły Wiślaczki. To one nadawały ton rywalizacji i dyktowały warunki na boisku. Już po zalewnie 5 minutach przewaga Białej Gwiazdy sięgnęła 10 punków a z minuty na minutę przewaga rosła coraz bardziej. Druga piątka nie zamierzała odstawać od swoich koleżanek, które wypracowały przewagę punktową i również z animuszem ruszyły do ataku. Po pierwszej odsłonie meczu na tablicy zaświecił się wynik 36:6 dla Kadetek Wisły. Dobra gra z pierwszej kwarty kontynuowana była przez Wiślaczki w kolejnej odsłonie spotkania. Szybkie ataki i mocna obrona nie pozwalały na rozwinięcie skrzydeł gospodyniom. Do przerwy duża przewaga przyjezdnych i wysokie prowadzenie 60:8.
Po zmianie stron w szeregach Wisły sporo minut otrzymały również młodsze dziewczęta, które na co dzień występują w lidze młodziczek. Wiślaczki zrezygnowały z agresywnej obrony dzięki czemu dziewczęta z Korony mogły pokazać się w grze w ataku pozycyjnym.
W spokojnej atmosferze realizacji założeń taktycznych zarówno z jednej jak i z drugiej strony ławki zespołów, Biała Gwiazda odniosła przekonywujące zwycięstwo w lidze U15 100:39 i objęła prowadzenie w tabeli rozgrywek.
Kolejne zmagania Kadetk B już po Nowym Roku.
14 stycznia 2018 roku na hali przy Reymonta 22 będziemy podejmować zespół Gracza Starachowice.

KS Korona Kraków – Wisła CANPACK Kraków 39:100 (6:36 2:24 14:24 17:16)
Punkty dla Wisły – Cepuchowicz 15, Matrac 4, Bartosz 7, Zemła 5, Bukowczan 20, Michalik 12, Matoga 11, Gorka 4, Kosińska 4, Owca 18.

UDOSTĘPNIJ