U15 OTWIERA II RUNDĘ ROZGRYWEK ZWYCIĘSTWEM

Kadetki B w pierwszej części sezony zasadniczego nie znalazły sobie równych pierwszą rundę kończąc sześcioma zwycięstwami pamiętając wyszarpane zwycięstwo z PM Tarnów w końcówce spotkania.
Drugą rundę spotkań nasze dziewczęta rozpoczęły przed własną publicznością. Naszym rywalem była na co dzień występująca w rozgrywkach Młodziczek drużyna TS MOSiR Bochnia.
Mecz zdecydowanie lepiej zaczęły Wiślaczki. Szybkie prowadzenie 8:2 a chwilę później przy zmianie piątek 13:2.Druga piątka również rozpoczęła od mocnego uderzenia z minuty na minutę powiększając przewagę nad rywalem. Pierwsza kwarta pada łupem Białej Gwiazdy 22:5.
Chyba zbyt łatwo i zbyt szybko przyszło nam prowadzenie w tym meczu, gdyż w drugiej kwarcie praktycznie nasza gra się zatrzymała. Zamiast aktywnie bronić tak jak w pierwszej kwarcie to zaczynamy nadużywać rąk co bezlitośnie wykorzystują bochnianiki raz za razem stając na lini rzutów osobistych. Wystarczy wspomnieć, że 12 z 19 punktów do przerwy MOSiR zdobył właśnie z linii rzutów wolnych.
Po zmianie stron łapiemy lepsze tempo chociaż nadal nasza gra faluje. Bardzo dobre akcje w ataku przeplatamy gapiostwem w obronie. Dobre zawody rozgrywa „Wiślackie Trio” … Matoga, Bukowczan i Cepuchowicz dzisiejszego dnia są najlepiej dysponowane i to one trzymają naszą grę w ataku. Gdyby nie problemy z faulami, mogliśmy szukać jeszcze mocniejszej obrony i wymuszenia błedów przeciwnika.
Przed ostatnią częścią spotkania 61:27 dla Wisły i ostatnie 10 minut rozgrywamy dużą rotacją składem a sporo minut dostają dwie nasze najmłodsze zawodniczki Szymkowicz i Górka. 24:24 na koniec ostatniej części spotkania i z końcowego sukcesu mogą cieszyć się Kadetki Białej Gwiazdy.

Wisła CANPACK Kraków – TS MOSiR Bochnia 82:51 (22:5 18:14 18:8 24:24)
Punkty dla Wisły zdobyły: Cepuchowicz 17, Poniży 2, Matrac 4, Szymkowicz 6, Zemła 3, Bukowczan 17, Michalik 9, Matoga 18, Górka 3, Owca 3, Bartosz

UDOSTĘPNIJ