U15 | Mocne Otwarcie Kadetek

W poprzednim sezonie pojedynki między Wisłą i MOSiR’em Bochnia elektryzowały kategorię młodziczek. Górą w pojedynku w solnym mieście były Bochnianki, rewanż … niestety ze względów epidemiologicznych nie doszedł już do skutku w Krakowie.
Na otwarcie sezonu 2020 / 2021 MOSiR podejmował Biała Gwiazdę jako gospodarze pierwsze kolejki spotkań, a pierwsze starcie obu drużyn otworzyła Bursa Kinga. Wiślaczki grały dobrze dzięki czemu rozpoczęły od prowadzenia 5:0. Z drugiej strony parkietu cały ciężar gry w ataku wzięła na siebie Stolarska, która rzuciła pierwsze 10 punktów Bochni. Celne trójki Góral i Kaczmarczyk nadal utrzymywały przyjezdne na prowadzeniu, jednak celny rzut zza łuku Mroczek dał wygrana pierwsza kwartą dla gospodyń.
Druga odsłona meczu i wydawało się, że to MOSiR łapie lepszy rytm, jednak celna trójka Pabian i kolejne punkty Kaczmarczyk dają Nam remis. Sześć kolejnych punktów z rzędu Bochni, na które Akademia odpowiada kolejnymi pięcioma … na boisku trwała prawdziwa wymiana ciosów. Kiedy po raz kolejny Stolarska daje prowadzenie swojemu zespołowi, po raz drugi zza łuku trafia Pabian dzięki czemu straty zostają odrobione z nawiązką a na tablicy zaświecił się wynik 30:32. Druga kwarta na remis a końcówka to prawdziwy festiwal strzelecki – obie drużyny w 4 kolejnych akcjach trafiły trzykrotnie za trzy punkty.
Trzecia kwarta już zdecydowanie pod dyktando Wisły. Burliga, Włoczewska i Bursa dają konsekwentne prowadzenie 42:49. Na niewiele się to jednak zdało ponieważ przeciwnik ponownie trzykrotnie trafia zza łuku niwelując straty Bochni od zaledwie 2 „oczek” Trzecia kwarta dla Białej Gwiazdy 15:20.
Ostatnia kwarta to duży przestój Wisły. Piłka nie chce wpaść do kosza a przeciwnik pomału buduje przewagę. Szczęśliwie, w ósmej minucie mecz, pierwszy punkt z linii daje Pabian. Mimo słabego początku kwarty to w końcówce Kadetki pokazała dobrą koszykówkę. Chwilę później Włoczewska trafia zza łuku a kolejna akcja to dwa celne osobiste. Wszystko szło w dobra stronę i zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki .. jednak bochnianki nie zamierzały składać broni. Praktycznie równo z końcową syreną Skrzypak celną trójką doprowadza do remisu oznacza dogrywkę.
Co nie udało się w czwartej kwarcie, dokończone zostało w dogrywce. 63: 63, a chwilę później 65:65 i po czterech punktach z obu stron potem potem trafiają już tylko Kadetki Akademii. Włoczewska, Góral i Bursa kończą swoje akcje skutecznie co pieczętuje zwycięstwo Wisły Kraków.

MOSiR Bochnia – Wisła CANPACK Kraków 65:73
Punkty dla Wisły: Przybycień, Psonak, Burliga 8, Góral 14, Włoczewska 16, Harkabuzik, Cyrkowicz, Piła, Kaczmarczyk 5, Boroń 2, Pabian 13, Bursa 15.

UDOSTĘPNIJ