U14K – Młodziczki na start !!

Nie był to pierwszy mecz drużyny młodziczek Wisły w tym sezonie sportowym. U14 miały okazję „przetrzeć” się w ostatni piątek, kiedy to w derbowym pojedynku uległy swoim starszym koleżankom z rocznika 2005. W niedzielne przedpołudnie podopieczne trenera Pawła Storożyńskiego stanęły do rywalziacji z UKS Żak Nowy Sącz z którego to wyszły obronną ręką inkasując dwa punkty dla Białej Gwiazdy.

Mecz właściwie od początku przebiegał pod dyktando Wiślaczek, które już pierwszą odsłonę tego meczu wygrywają 23:3. Najbardziej wyrównaną kwartą okazała się druga odsłona, w której to w rywalizacji obu drużyn padł remis 13:13. Po zmianie stron na boisku dominowały już tylko gospodynie z minuty na minutę powiększając przewagę nad przyjezdnymi. Dobra obrona i skuteczny szybki atak w wykonaniu Białej Gwiazdy pozwolił na rzucenie w drugiej połowie meczu blisko 40 punktów, dzięki czemu ostatecznie w pierwszej kolejce spotkań dziewczyny z Reymonta zapisują na swoim koncie zwyciestwo.

Wisła CANPACK Kraków – UKS Żak Nowy Sącz 70:23 (23:3, 13:13, 17:6, 17:1)
Punkty dla Wisły: Burliga 9, Włoczewska 2, Psonak 4, Mayer 8, Cyrkowicz 2, Piła 4, Kaczmarczyk 1, Boroń 4, Harkabuzik 7, Boroń 6, Bursa 23, Pażucha.

Gratulacje dla całej drużyny !!

UDOSTĘPNIJ