Srebro U18 na turnieju w Niepołomicach.

Kolejny pracowity weekend miały nasze juniorki. Tydzień temu po dobrym turnieju w Bydgoszczy nasz zespół U18 rozegrał jednodniowy turniej w Niepołomicach z udziałem zespołów drugoligowych.
W pierwszym spotkaniu z Integracyjne Stowarzyszenie Wiślańska Jedynka początek mecz należał do Wiślaczek które szybko objęły prowadzenie 9:0. W dalszym przebiegu rywalizacja zdecydowanie się wyrównała. Ostatecznie górą bo dobrym spotkaniu Akademia Wisły 69:59.
W drugim spotkaniu zmierzyliśmy się z UKS Basket Dąbrówka 2003. Po bardzo przeciętnym meczu z naszej strony, gdzie zagrały wszystkie zawodniczki w równym wymiarze minut wygrywamy praktycznie rzutem na taśmę w ostanie 2 minuty zaliczając „run” 8:0. Ostatecznie kończymy wynikiem 59:54.
Stało się jasne, że w finale zmierzymy się z zespołem gospodarzy z MTS IKAR Niepołomice. Po bardzo dobrym dla oka spotkaniu i wojnie nerwów kosz za kosz przegrywamy minimalnie różnicą trzech punktów zajmując w turnieju ostatecznie drugie miejsce.
Mecz finałowy okupiliśmy niestety kontuzją kolana Asia Panek i urazem pleców Karolina Grzywa. Trzymamy kciuki za szybki powrót do zdrowia.
Gratulacje dla dziewcząt za bardzo dobry turniej. Nasz zespół dzielnie wspierały również dziewczęta z U16 od trenera Pawła Storożyńskiego.
Zdjęcie dzięki uprzejmości Radek Kuc
Już niedługo obszerna fotorelacja.

UDOSTĘPNIJ