Pracowity weekend zespołu U-13.

W sobotę rozegrały zaległy mecz z pierwszej kolejki rozgrywek z drugim zespołem PM Tarnów a w niedzielę zmierzyły się z MOSiR Bochnia II.

Sobotni przeciwnik okazał się być dość wymagający dla naszego zespołu. Mocna obrona Tarnowa na całym boisku początkowo sprawiła kłopot naszym zawodniczkom i po 10 minutach na tablicy wyników widniał remis. W drugiej kwarcie zarysowuje się nasza lekka przewaga a przeciwnik za swoją agresywną obronę płaci przewinieniami. Po zmianie stron nadal trwa wyrównana walka. Po rzucie za 3 punkty (dobrze dysponowanej w tym meczu kapitan Tarnowa Lechowicz) nasza przewaga topnieje do 1 punktu. Ostatnia minuta 3 kwarty należy jednak do nas, celne rzuty Ali Pryki, Leny Sołtysik oraz trafienia z linii rzutów wolnych Celiny Mazgaj i ponownie Leny dają nam 8 punktów przewagi. Ostatnią kwartę dobrze rozpoczynamy akcją 2+1 Celiny, kolejno trafia Ala i Jagoda Cybulska. Pozostaje 6 minut do końca meczu. Od tego momentu bardzo dobrze bronimy, na desce w obronie piłki zbiera Jaga Solecka oraz Ola Majewska. Tarnów przez 6 minut zdobywa tylko 3 punkty a my mamy udaną serię rzutów. Trafia Rita Sławecka, Ala, Celina, Jagoda Luty oraz Lena. Mecz kończymy zwycięstwem 80-62. Cały zespół zasłużył na pochwałę za zwycięstwo na niełatwym terenie w Tarnowie.

Niedzielny rywal okazał się mniej wymagający, od początku do końca meczu Wiślaczki kontrolowały spotkanie. Przyzwoita obrona pozwalała nam zdobywać wiele punktów z kontrataku. W ostatniej kwarcie widać było lekką dekoncentrację w naszych szeregach, sporo strat i niecelnych rzutów spod samego kosza spowodowało, że tę część meczu wygrywamy tylko 9 punktami. Jednak ogólny wynik jest bardzo satysfakcjonujący 22-95.

Cieszy, że w obydwu spotkaniach zdobywamy sporo punktów i że punkty rozkładają się na kilka zawodniczek.

UDOSTĘPNIJ