Porażka na rozpoczęcie zmagań II Ligi Kobiet

Wyjazdowym meczem do Rzeszowa zmagania w 2 Lidze Kobiet rozpoczęły nasze juniorki. Niedzielnego popołudnia stanęły na przeciw siebie w Zespole Szkół Gospodarczych zespoły MLKS oraz Akademii.

Mecze lepiej rozpoczęły przyjezdne, które po szybkiej akcji objęły prowadzenie 3:0. Nie na dużo się to jednak zdało, gdyż bardzo szybko najpierw zza łuku potem z lini rzutów wolnych pokarała nas Sztygar, wyprowadzając Rzeszów na prowadzenie. Wiślaczki grały szybko, napędzając tempo gry, gospodynie atakiem pozycyjnym, w którym brylowała Stygar zdobywając z pierwszych 15 punktów zespołu aż 13 oczek. Prowadzenie do końca kwarty utrzymały zawodniczki MLKS.

Wystarczy wspomnieć, że w drugiej kwarcie prowadzenie zmieniało się siedmiokrotnie, aby można było sobie wyobrazić jak zacięty pojedynek oglądali zgromadzeniu kibice na hali. Minimalnie przed syreną kończącą pierwszą część spotkania lepsze Wiślaczki, które z prowadzeniem 43:40 udają się do szatni.

Po zmianie stron szybkie 6:0 Białej Gwiazdy i prowadzenie przyjezdnych wzrosło do siedmiu oczek. Po raz kolejny Stygal dwoma celnymi trójkami daje drugie życie Rzeszowiankom zmniejszając prowadzenie do jednego „oczka”. Przegrana 19:13 trzecia kwarta wyprowadza gospodynie na prowadzenie.

Czwarta kwarta to już prawdziwa wojna nerwów. Kiedy na trzy minuty przed końcem meczu Rzeszów wypracował 10 punktowe prowadzenie wydawać by się mogło, że wynik został rozstrzygnięty. Nic bardziej mylnego. Po przerwie na żądanie wynik dzięki szybkiemu „run’ow” 10:2 prowadzenie gospodyń zmalało do zaledwie jednego punktu. Dwie akcje na dogrywkę niestety nie wykorzystały Wiślaczki, a rzut „rozpaczy” z połowy boiska równo z końcową syreną nie znalazł drogi do celu. Ostatecznie po emocjonującym pojedynku na rozpoczęcie 2 Ligi Wisła przegrywa dwoma punktami. Na plus należy zaliczyć, iż aż 10 naszych zawodniczek punktowało w dzisiejszym meczu.

MLKS Rzeszów – Wisła CANPACK Kraków 75:73 (18:17 12:26 19:13 16:17)

Punkty dla Wisły: Kuc 21, Pająk 15, Pyka 7, Michalik 7, Bukowczan 5, Jojczyk 4, Grzywa 4, Owca 4, Cieśla 3 i Bereta 3.

UDOSTĘPNIJ