PORAŻKA NA ROZPOCZĘCIE U22

W pierwszym dniu turnieju Półfinałowego Mistrzostw Polski U22 Wiślaczki podejmowały MUKS Poznań. W hali Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Bydgoszczy punktualnie o godzinie 18:15 rozpoczął się pojedynek o pierwsze zwycięstw w turnieju.

Początek spotkania to mordercze tempo jakie narzuciły poznanianki czym kompletnie zaskoczyły zespół Białej Gwiazdy. Szybkie prowadzenie 10:2 i o przerwę na żądanie prosi Wisła. Chwila przerwy i na parkiet wracamy odmienieni. Gramy skutecznie i dobrze bronimy szybko doprowadzając do wyniku 17:15 dla MUKS-u. Jednak po raz kolejny trafia nam się przestój i to poznanianki po pierwszych 10 minutach wygrywają 24:16.

Druga odsłonę spotkania ponownie lepiej otwierają „niebieskie”. Dwie trójki z rzędu i tracimy do rywali już blisko 20 oczek. Wtedy sygnał do ataku daje Bożena Puter. Jej 4 punkty z rzędu, które poprawia celnymi rzutami z linii poprawia jej siostra Danuta i Ala Grabska. Do szatni udajemy się mając 12 oczek straty do rywali.

Po zmianie stron w końcu od pierwszej minuty gramy dobrze i skutecznie. Dobry fragment gra Grabska, która daje naszemu zespołowi 6 punktów z rzędu niwelując straty do 8 oczek. Niestety tym razem zagraliśmy źle ostatnie 2 minuty trzeciej odsłony tego meczu, przegrywając ten fragment 11:2. Po raz kolejny MUKS wraca na bezpieczne prowadzenie.

W ostatnie części Poznanianki bardzo umiejętnie kontrolowały zarówno tempo spotkania jak i wynik na tablicy nie dając już po raz kolejny szans na serie punktowe ze strony Wiślaczek za każdym razem na punkty Białej Gwiazdy odpowiadając celnym koszem. Kiedy na 3 minuty przed końcem meczu po raz trzecie dla niebieskich za trzy trafiła Klatt na 73:55 wiadomo było, że ten mecz padnie łupem MUKS. Mając w pespektywie jeszcze dwa mecze podczas turnieju, oba zespoły zaczęły sięgać po szeroką rotację składem. Ostatecznie bo twardym meczu z obu stron przegrywamy pierwsze spotkanie. W kolejny zmierzymy się z gospodarzami KS Basket 25 Bydgoszcz.

Wisła CANPACK Kraków – MUKS Poznań 60:78  (16:24  16:20  14:17  14:17)

Punkty dla Wisły: Puter B. 14, Malaga, 1, Wilk 8, Puter D. 6, Ruta 12, Grabska 15, Wachowiak 2, Owca,

UDOSTĘPNIJ