PO PIERWSZEJ RUNDZIE U15 NA CZELE TABELI.

PO PIERWSZEJ RUNDZIE U15 NA CZELE TABELI.

Pierwszą rundę spotkań w lidze Kadetek „B” Wiślaczki zakończyły meczem na własnej hali z Nowym Sączem. Faworytem tego spotkania była drużyna gospodarzy, która do tej pory nie doznała jeszcze goryczy porażki. Sądeczanki to również zespół, który w sowich szeregach ma zawodniczki rocznikowo młodsze. Początek zmagań do stanu 4:4 był równy. Chwilę później zaczęła się zarysowywać przewaga Białej Gwiazdy. 14:4 a w po celnej trójce Cepuchowicz na zakończenie kwarty mamy 21:11.
Druga kwarta to nadal bardzo dobra gra dziewcząt z Reymonta, które systematycznie wypracowują przewagę. 29:17 i chwilę później 31:20. Tym razem celną trójką drugą kwartę zamyka Matrac i do przerwy 36:22 dla gospodarzy.
Po zmianie stron nasze dziewczęta zagrały w trzeciej odsłonie meczu najlepszy fragment w obronie, zatrzymując przyjezdne na zaledwie 5 oczkach. Żak w tej kwarcie nie mógł znaleźć drogi do naszego kosza. W Tej części do puli dokładamy do puli 14 punktów i na ostatnią część meczu wychodzimy z prowadzeniem 50:27.
Wiślaczki w ostatniej kwarcie utrzymały dobre tempo gry i już na zaledwie 5 minut do końca meczu ich przewaga sięgnęła blisko 30 punktów. Nie wiadomo dlaczego, ale nasze dziewczęta zapomniały, że gra się do ostatniej syreny i zaledwie 120 końcowych sekund spotkania pozwalamy rzucić przeciwnikowi 13 punktów z rzędu … nie przeszkodziło to w odniesieniu zwycięstwa w całym meczu jednak powinno być mocną nauczką dla dziewcząt, że mecz kończy się dopiero jak zabrzmi ostatnia syrena.
Zwycięstwo z Żakiem oznacza pierwszą rundę ligi bez porażki Białej Gwiazdy.

Wisła CANPACK Kraków – UKS Żak Nowy Sącz 66:45 (21:12 15:10 14:5 16:18)
Bukowczan 17, Michalik 7, Matoga 8, Szymkowicz 2, Owca 12, Cepuchowicz 15, Matrac 5.

UDOSTĘPNIJ