Piąte zwycięstwo Kadetek w sezonie 2017 / 2018

Piąte Zwycięstwo Kadetek w sezonie.

Tym razem nasze dziewczęta udały się na mecz do Nowego Sącz. Trudny teren, i trudny przeciwnik. Można było traktować ten mecz w kategoriach tych za 4 punkty. Zwycięstwo na wyjeździe daje komfort przed rewanżem u siebie.
Mecz lepiej zaczęły gospodynie, które po dwóch składnych akcjach rozpoczęły od prowadzenia 4:0. Chwilę później celną trójką prowadzenie 4:5 daje nam Bukowczan. Od połowy pierwszej kwarty dobry rytem łapią dziewczęta z Reymonta i na prowadzeniu 22:14 Wisła.
W drugiej kwarcie początkowo gramy dobrze. Obopulna wymiana ciosów, kiedy to chyba Kadetki za wcześnie uwierzyły, że ten mecz wygramy gładko. Zaledwie 4 minuty wystarczyły Żakowi, aby zbliżyć się na odległość 1 punktu. Chwilę wytchnienia daje nam ponownie Bukowczan, która trafia swoją drugą trójkę w meczu i na tablicy mamy 33:40 dla Wiślaczek. Ostatecznie do szatni schodzimy z zaledwie 6 punktowym prowadzeniem.
Po zmianie stron dobrze otwiera się w ataku Kuc raz za razem punktując przeciwnika z szybkiego ataku. Z drugiej strony znowu seryjnie punktuje Gródek i przewaga Białej Gwiazdy topnieje..
Trzecia kwarta na remis po 21. W ostatniej kwarcie gramy zdecydowanie lepiej w obronie a po 5 faulach zawody kończy Gródek. Dobrze kadetki poradziły sobie z obroną strefową przeciwnika albo punktując spod kosza albo ambitnie walcząc w ataku i zdobywając punkty z ponowienia.
Ostatecznie z Nowego Sącza wracamy do Krakowa z 2 oczkami na swoim koncie. Już w najbliższym czasie zagramy z PM Tarnów w meczu dwóch jak do tej pory niepokonanych zespołów.

UKS ŻAK Nowy Sącz – Wisła CANPACK Kraków 62:78
(15:22 20:19 21:21 6:16)

Michalik 6, Gajoch 9, Liszkowska 20, Pająk 2, Bukowczan 8, Kuc 27, Konczalska 2, Owca 4,

UDOSTĘPNIJ