Olsztyn ogrywa Lwice w Ćwierćfinałach U19

Szybko do ataku przystąpiły zawodniczki KKS Olsztyn, które pokazały dużą skuteczność od samego początku meczu trafiając z seryjnie z dystansu. Lwice początkowo nie mogły znaleźć odpowiedzi na dobrze dysponowane rywali i o pierwszy czas na żądanie trener z Gdańska poprosił przy stanie 10:0.
Po czasie niewiele się zmieniło. Olsztyn grał spokojnie u solidnie. Gdańszczanki pomału zaczęły kompletować punkty po swojej stronie jednak pierwszą kwartę 20:7 na swoją korzyść przechylił Olsztyn.

Dryga kwarta już bardziej wyrównana. Oba zespoły grały mocną defensywę przez co i dorobek punktowy w tej kwarcie był zdecydowanie mniejszy. Jednak tym razem Lwice dotrzymywały kroku przeciwniczką jak równy równemu. Tą odsłonę minimalnie ale jednak wygrywają przyjezdne z Mazur 12:10

Po zmianie stron KKS osiągnął prowadzenie na poziomie dwudziestu punktów. Spokojna kontrola wydarzeń boiskowych pozwoliła Olsztynowi na utrzymanie wypracowanej przewagi i ostateczne zainkasowanie dwóch punktów na swoją korzyść.
Tym samym KK Młode Lwice Gdańsk kończą turniej na III miejscu. W niedzielę Olsztyn zagra z Wisłą o awans.
Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana Agnieszka Gromadzińska

KKS Olsztyn – KK Młode Lwice Gdańsk – 68:42
Punkty dla Olsztyna: Sztąberska 15, Przeradzka 9, Gromadzińska 17, Bałdyga 3, Kitkowska 15, Malinowska 3, Birkos 6, Mazuro.
Punkty dla MLG: Komaszyńska 12, Bławat 3, Jankowksa, Tao Ahn, Schadach 2, Płotka, Linda 3, Przyszlak 16, Bartyska 6.

UDOSTĘPNIJ