Na półmetku zmagań ligowych

Nowy Rok 2019 ruszył już pełną parą. Ligowe rozgrywki trwają w najlepsze. Drużyny Akademii Wisły CANPACK Kraków są już w większości na półmetku zmagań ligowych, w związku z tym pozwolimy sobie na krótkie podsumowanie dotychczasowych zmagań ligowych.

Nasz zespół biorący udział w rozgrywkach U22 to połączenie drużyn Wisły CANPACK Kraków oraz AZS Politechniki Kraków. Oba te zespoły na co dzień występują na poziomie seniorskim odpowiednio Wisła w ekstraklasie a Politechnika w pierwszej lidze kobiet. Połączone siły obu ekip stanowią trzon drużyny która w tym sezonie sportowym powalczy w rozgrywkach centralnych U22, po tym jak w rozgrywkach rejonowych w dwumeczu z MOSiR’em Bochnia dwukrotnie górą były Wiślaczki na szczebel centralny wychodzimy z pierwszego miejsca. Półfinały U22 już w najbliższy weekend w Jeleniej Górze. Trzymamy mocno kciuki i życzymy powodzenia drużynie pod wodzą trenera Wojtka Downara – Zapolskiego.

Juniorki na obóz zimowy udały się dokładnie w momencie zakończenia pierwszej rundy spotkań. Można powiedzieć w dobrych humorach ponieważ dzień przed wyjazdem na własnym parkiecie pokonały zespół PM Tarnów różnicą 24 „oczek” Z bilansem czterech zwycięstw i jednej porażki zajmują, razem z MOSiR’em Bochnia, ex aequo pierwsze miejsce. Druga runda zapowiada się bardzo ciekawie gdyż w niej wszystko może się zdarzyć.

Kadetki po pierwszej rundzie bezapelacyjnie przewodzą tabeli ligowej w której to wygrały wszystkie siedem meczy nie doznając przy tym goryczy porażki. Tuż za plecami Białej Gwiazdy na drugim miejscu plasuje się PM Tarnów, który jedyny mecz jaki przegrał to właśnie z Wiślaczkami … rewanż w Tarnowie szykuje się więc bardzo ciekawie. Ostatnie miejsce premiowane awansem do ćwierćfinałów U16 zajmuje MOSiR Bochnia.

Nasze młodsze kadetki radzą sobie w kratkę … Z bilansem 3 zwycięstw i 4 porażek zajmują miejsce w środku tabeli. Tu cenne doświadczenie w rywalizacji ze starszymi koleżankami zdobywają młodziczki, w znaczącej części uzupełniając skład drużyny U15. Druga runda przed nami a w niej sporo emocji na boiskach.

Ostatnią kategorią rozgrywkową są młodziczki, które rozegrały 4 kolejki spotkań z 6 z pierwszej rundy. Na ten moment Wiślaczki pod wodzą trenera Szymona Czepca z bilansem 4-0 przewodzą ligowej tabeli, pamiętając zwycięstwo po bardzo dobrym meczu nad MOSiR’em Bochnia. Do rozegrania po przerwie feryjnej zostaną jeszcze dwie kolejki spotkań a po nich rozpocznie się runda rewanżowa. 

 

UDOSTĘPNIJ