Młodziczki kończą sezon rozgrywkowy 2022/2023

MW dniach 14-16.04.2023 w hali głównej TS Wisła Kraków odbyły się ćwierćfinały Mistrzostw Polski w koszykówce kobiet do lat 13.

W pierwszym dniu turnieju zawodniczki Akademii Wisły CANPACK rozegrały mecz z AK Kusy Łomianki. Drużyna Wisły dobrze broniła, zawodniczki miały przyzwoitą skuteczność rzutową i dzięki temu wygraliśmy 51-38.

W drugim dniu turnieju nasz zespół podejmował zespół Basket Fred Kielno. Przez większość spotkania wiślaczki dzielnie stawiały czoła drużynie z Kielna. Co chwila Kielno odskakiwało na kilka punktów, a nasze zawodniczki odrabiały straty skracając dystans do 2-3 punktów. Jeszcze na 6 minut przed końcem spotkania różnica wynosiła tylko 4 punkty, niestety nasz zespół nie wykorzystał trzech dogodnych sytuacji rzutowych z rzędu. Zawodniczki z Pomorza zdobyły kolejne 8 punktów. Wiślaczki walczyły bardzo ofiarnie do ostatnich sekund meczu, ale niestety brakło zimnej krwi i pewnej ręki. Kielno wygrało 37-50.

Ostatni mecz turnieju miał wyłonić zespół, który zagra w półfinałach MP. MUKS Supravis Bydgoszcz i Wisła Kraków po dwóch dniach zmagań miały ten sam bilans punktowy. Drużyna z Bydgoszczy okazała się w tym dniu zbyt mocnym przeciwnikiem. W kilku elementach dorównywaliśmy drużynie gości, na przykład dobrze funkcjonowała gra na tablicach, nieźle przechwytywaliśmy piłki, jednak zawiodła przede wszystkim skuteczność rzutowa i odnotowaliśmy zbyt dużą ilość strat. Mecz zakończył się wynikiem dla naszych rywalek 28-53.

Najlepszą zawodniczką turnieju w drużynie Wisły CANPACK Kraków została Emilia Kurzańska.

Tym samym drużyna młodziczek kończy sezon rozgrywkowy 2022/2023. Mistrzynie Małopolski dzielnie walczyły w turnieju ćwierćfinałowym MP zostawiając na parkiecie dużo sił i okazując wielkie serce do walki. Jak na drużynę, która jest jeszcze w fazie tworzenia ( kilka zawodniczek dołączyła do zespołu dopiero jesienią minionego roku) ten sezon można uznać za dość dobry. Widać spory potencjał drzemiący w zawodniczkach i tylko od nich, ich zaangażowania, chęci do pracy na treningach zależy jaki wynik osiągną w kolejnym roku. Brawo drużyna!

Skład:

Olga Kopońka, Emilia Lichoń, Olga Ziemińska, Oliwia Kubiak, Julia Jodłowska, Sofiia Kudyna, Klaudia Studnicka, Milena Nalepa, Amelia Bajdak, Maria Freń, Oliwia Serafin, Emilia Kurzańska, Maja Wołek, Maria Motyl, Celina Mazgaj.

UDOSTĘPNIJ