Mistrzostwa Polski U18 poniżej oczekiwań

Zakończyły się Mistrzostwa Polski U18 Kobiet za sezon zasadniczy 2019 / 2020. Zaległy turniej Finałowy rozegrany został w dniach 1-6.09.2020 w Gdańsku … chociaż nadmienić należy, że organizacji podjęły się dwa zespoły z pomorza – Sportowa Politechnika Gdańsk oraz GTK Gdynia wsparte dodatkowo Pomorskim Okręgowym Związkiem Koszykówki.

Wiślaczki rywalizację w grupie „D” rozpoczęły dzień później niż pozostałe zespoły a wynikało to z przyjętego systemu oraz terminarza rozgrywek. Na pierwszy bój stanęliśmy z bardzo mocną drużyną ENEA AZS Poznań. Początek dość wyrównany z obu stron. Pierwsza kwarta padła łupem Wiślaczek 14:13. Przez blisko 17 minut meczu graliśmy jak równy z równym, jednak w końcówce do głosu doszły późniejsze srebrne medalistki MP U18 z Poznania. Druga połowa meczu to już systematyczne powiększanie przewagi przez zawodniczki z Wielkopolski. Ostatecznie kończymy mecz wynikiem 75:53 dla Enei.

Po pierwszym dniu i porażce z podopiecznymi Trenera Zielińskiego wiadomo było, że o awans do najlepszej ósemki MP zagramy z Basketem 25 Artego Bydgoszcz. W mecz na Gdańskiej Arenie lepiej weszła drużyna Bydgoszczy szybko obejmując prowadzenie 4:0. Po chwili to Wiślaczki prowadziły już 5:4. Kiedy jednak popełnia się 6 strat z rzędu nie dziwi, że Artego szybko wyszło na prowadzenie 14:5. Mozolnie … mozolnie odrabiamy straty, aby w 15 minucie meczu zejść do wyniku 29:28. A chwilę później 31:31 po celnej trójce Bukowczan. Po przerwie na żądanie dla Basketu 25 ponownie tracimy wynik do przerwy przegrywając 40:34.
Po zmianie stron ton poczynaniom na boisku gospodynie. Przewaga ich sięgnęła 11 oczek i wydawało się, że jest już po meczu, jednak Biała Gwiazda nie zamierzała składać broni. Systematycznie ale jednak odrabiamy straty, aby po celnej trójce tym razem Cieśli zbliżyć się do rywala na 4 oczka. Ostatecznie to Bydgoszcz zachowała więcej spokoju i rozsądku w końcówce wygrywając ostatecznie 70 : 65. Tym samym Wiślaczki spadły do drabinki gry o miejsca 9 – 12.

Następnego dnia zagraliśmy dobre spotkanie z Rudą Śląską, w którym to prowadziliśmy od początku do końca spotkania, a szybkie prowadzenie dała Nam Gajoch grając skutecznie spod kosza i zgarniając MVP meczu. Mecz wygrywamy zdecydowanie i w sobotni ranek przyszło nam zagrać z Sokołowem Podlaskim o miejsce 9.

Po raz kolejny gramy dobrze, początek spotkania. Jednak powtarza się scenariusz z pierwszego meczu z Enea Poznań. 17 minut dobrej gry nie wystarcza na dużo bardziej doświadczonego i przede wszystkim rywala z lepszymi warunkami fizycznymi. Systematycznie na przestrzeni drugiej połowy Sokołów wypracował przewagę, która spokojnie pozwalała mu dokończyć mecz w końcówce bez emocji i bez szans na przechylenie szali na korzyść Wiślaczek.

Ostatecznie w Mistrzostwach Polski U18 Kobiet zajmujemy 10 miejsce. Z jednej strony to najlepszy rezultat tego rocznika w barwach TS-u, jednak z drugiej … duże rozczarowanie uzyskanym wynikiem. Apetyty były dużo większe … boisko zweryfikowało Nas i wytknęło wszystkie nasze niedostatki, co w trakcie turnieju bardzo „bolało”. Niedosyt … chyba bardzo duży. Cóż to już historia, dla Nas trochę gorzka. Musi to przełknąć i pracować dalej.

UDOSTĘPNIJ