MECZ POCIESZENIA U22 DLA WISŁA/POLITECHNIKA

Ostatniego dnia turnieju w meczy pocieszenia nasze dziewczęta zmierzyły się ze swoją „imienniczką”. Wisła/Politechnika mierzyła się z Politechniką Gdańską. Oba zespoły w wyniku dwudniowej rywalizacji straciły szanse na awans do Finały U22. Tego dnia lepiej dysponowane były krakowianki. To one od samego początku nadawały rytm wydarzeniom na boisku. Dzięki szczelnej i agresywnej obronie udało się z biegiem czasu wypracować bezpieczną przewagę. Już pierwsza odsłona tego meczu padła łupem Wiślaczek 24:11. Mądra i konsekwentna gra w ataku, ale przede wszystkim argumenty jakimi tego dnia dysponowała Biała Gwiazda, z minuty na minutę powiększały prowadzenie Juniorek Starszych Wisły. Ostatecznie po dobrym meczy pokonujemy Politechnikę Gdańską ostatniego dnia turnieju w Bydgoszczy.

Cel jaki Biała Gwiazda postawiła sobie przed rozpoczęciem rozgrywek – czyli awans do ścisłej ósemki MP U22 – niestety nie został zrealizowany. Pech nas nie oszczędzał. W bezpośredniej fazie przygotowań do półfinałów ze składu wypadał nam Ewa Bacik, a problemy kadrowe pierwszego zespołu Wisły CANPACK Kraków spowodowały, że Klaudia Niedźwiedzka udała się z pierwszym zespołem do Ostrowa. Bez dwóch kadrowiczek nasza siłą podkoszowa, zmalała. Na domiar złego Kamila Ciężadło na obozie sportowym z AWF Kraków doznała uraz u ręki, który wyłączył ją z treningów a jak się okazało później z półfinałów również. Pomylił by się ten, który powiedział, że na tym koniec. Dzień przed wyjazdem do Bydgoszczy podczas treningu Malinowska i Puter wbiegły na siebie, z czego jedna wyszła z bolącym Achillesem, a druga z podkręconym stawem skokowym. Turniej rozegraliśmy w 8 zawodniczek, które zostawiły na parkiecie kawał zdrowia i całe serce. Za to ogromne brawa i słowa uznania od całego sztabu.

Ostatecznie Wisła CANPACK/Politechnika Kraków sklasyfikowana została na 9 miejscu w Mistrzostwach Polski U22 Kobiet. Przed nami jeszcze wielki finał … niestety już bez Białej Gwiazdy.

Wisła CANPACK/Politechnika Kraków – Politechnika Gdańska 85:54

(24:11  22:17  26:10  13:16)

Puter B. 18, Malaga 7, Wilk 18, Puter D. 14, Ruta 5, Grabska 13, Owca 10, Wachowiak

UDOSTĘPNIJ