KONIEC MARZEŃ O FINALE U22

Drugiego dnia turnieju Wisła/Politechnika Kraków mierzyły się z gospodarzem turnieju KS Basket 25 Bydgoszcz, który pierwszego dnia po zaciętej walce pokonał Politechnikę Gdańską różnicą blisko 20 punktów. Aby myśleć o awansie do najlepszej ósemki w kraju ten mecz trzeba było wygrać …
W przebiegu całego spotkania to jednak gospodarze okazali się lepsi od Białej Gwiazdy i to oni już drugiego dnia mogli świętować awans do Finałów Mistrzostw Polski U22.
Sam początek meczy nie zwiastował nic dobrego dla krakowianek. Dwie szybkie trójki Kuczyńskiej, a w odstępie zaledwie minuty kolejne trafienie zza łuku Bydgoszczanek i na tablicy 13:3. Szyba przerwa na żądanie w celu uporządkowania naszych poczynań w obronie. Po przerwie uaktywniła się Ala Grabska, która dwukrotnie z linii, a chwilę później celnie zza łuku i łapiemy dystans do rywala. Pierwsza odsłona pada łupem Basketu 19:14.
Druga kwarta otwarta akcją 2+1 przez wspomnianą wcześniej Alę Grabską i przewaga gospodarzy topnieje. Dobrą zmianę daje Malinowska, której ból stawu skokowego nie przeszkodził w tym aby pomóc koleżankom w walce na boisku. Kiedy zza łuku trafia Wilk, Wisła po raz pierwszy w tym meczu obejmuje prowadzenie 22:21. Wtedy w przeciągu 120 sekund Bujniak i ponownie Kuczyńska trafiają trzykrotnie za trzy dając chwile oddechu dla Basketu. Kiedy mocno w strefie podkoszowej uaktywniła się Poboży Bydgoszczanki wypracowują 10-cio punktowa zaliczkę po pierwszej połowie.
Jednak Wisła / Politechnika nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Po zmianie stron to krakowianki nadają rytm wydarzeniom na boisku. Gramy dobrze … szybko … i przede wszystkim skutecznie. Grabska, Wilk i ponownie za trzy trafia Wilka i z 10-cio punktowej straty nie zostało już nic. Od połowy trzeciej odsłony meczu to już prawdziwa walka kosz za kosz. Po stronie krakowianek nadal bardzo dobrze gra Malinowska, którą dzielnie wspiera Ruta i pobudzona do działania młodsza z sióstr Puter
Po celnej trójce Owcy na otwarcie ostatniej kwarty meczu mam remis 59:59 i mecz zaczyna się od początku. Niźiółka po stronie Bydgoszczy daje minimalne prowadzenie dla gospodyń, na domiar złego sędziowie tego spotkania w dwóch kolejnych akcjach meczu wyciągają z kieszeni dwa szybkie gwizdki przy rzutach za 3 punkty Basketu … sześć rzutów wolnych dla przeciwnika i Ruta opuszcza parkiet po 5tym przewinieniu. Wtedy sprawy w swoje ręce bierze Grabska i tym razem starsza z sióstr Danka Puter. Na trzy minuty przed końcem meczu 6 oczek zapasu wypracowuje Biała Gwiazda i wszystko zaczyna się układać po myśli przyjezdnych. Niestety dwa nasze błędy, najpierw niecelny sam na sam z koszem, a chwilę później zmarnowane dwa osobiste pozwalają wrócić do gry Bydgoszczy. Ostatnie 120 sekund tego spotkania przegrywamy 14:2 a naszym katem okazuje się Poboży i to Basket może cieszyć się z awansu do wielkiego Finały U22.

KS Basket 25 Bydgoszcz – Wisła CANPACK Politechnika Kraków 82:74 (19:15 24:18 16:22 23:19)

Punkty dla Wisły:
Puter B. 8, Grabska 19, Wilk 14, Puter D. 7, Ruta 3, Owca 3, Malinowska 20.

UDOSTĘPNIJ