Kończymy sezon 2017/2018 w EGBL

Tym razem Ostrava po raz kolejny za silna
EGBL Stage III

W sobotnie popołudnie rozegraliśmy mecz z gospodarzem turnieju SBS Ostrava. To było dobre spotkanie w wykonaniu naszej drużyny. Pomimo przewagi wzrostu udało nam się zniwelować przewagę wzrostu poprzez agresywną obronę i podwojenia zawodniczek wysokich. pierwsza kwarta padła naszym łupem 14:11.
W kolejnych było jednak już trochę gorzej. Przede wszystkim szwankował szybki atak przez co mieliśmy problem ze zdobywaniem punktów. Ostatecznie przegrywamy kolejne spotkanie w grupie i w popołudniowym pojedynku zmierzymy się z mocną drużyną z HORIZONT’u.

Połowa meczu to za mało

Tylko do połowy meczu nasze Kadetki stawiały dzielnie czoła rywalkom. Pomimo przegranej pierwszej kwarty, druga 12:7 wygrana przez Wiślaczki. Przeciwnik praktycznie przez 20 minut grał pressingiem na całym boisku. Mądra o konsekwentna gra a przede wszystkim dobra obrona dała nam do przerwy wynik bliski remisu. Po zmianie stron niestety widać było ubywającą z minuty na minutę energię. Musieliśmy radzić sobie w 10 zawodniczek, przy bardzo mocnych rywalach każdy mecz kosztował nas dwa razy tyle sił.
Z Horizont’e, niestety padliśmy w drugiej połowie kondycyjnie co skrupulatnie wykorzystał przeciwnik.
Porażka oznaczała, że ostatniego dnia zagramy o VIII miejsce w turnieju ponownie z SBS OStrava.

TS Wisła CANPACK Kraków – Horizont RCOP 31:51
(8:12 12:7 2:16 9:16)

Ostrava to miasto, które było ostatnim miastem organizującym turniej EGBL w tym sezonie w kategorii U17. Przed nami już tylko SUPER FINAŁ w Liepaja (Litwa) … tam awansowały tylko dwa najlepsze zespoły z całej Dywizji B.

Wiślaczki po trzydniowych zmaganiach ostatniego dnia zagraly o VIII miejsce ponownie z SBS Ostrava. Tym razem mecz graliśmy w pełnym wymiarze czasu 4×10 minut. 
Gospodynie tego dnia były zdeterminowane, aby na turnieju którego były organizatorem wygrały przynajmniej jedno spotkanie. Od samego początku meczy zarysowała się przewaga gospodyń, które objęły prowadzenie 8:3. Chwila przerwy, na którą Ostrava wyszła obroną strefową. Dwie wierze pod koszem zablokowały nasze poczynania w trumnie i po pierwszej kwarcie przegrywamy 24:14.
Kolejna kwarta minimalnie lepsza w naszym wykonaniu, ale wynik taki sam. Do przerwy 48:26.
Najlepsze zwody Biała Gwiazda zagrała w trzeciej kwarcie. Gdzie przez 10 minut graliśmy z rywalem jak równy z równym. sam wynik 16:13 nie odzwierciedlał tego ile zdrowia i woli walki Kadetki włożyły w grę po zmianie stron. Za tą kwartę naprawdę brawa !!.
W czwartej kwarcie OSTRAVA postawiła jednak kropkę nad „i”. Po wysokim 23:7 wynik po raz kolejny odjechał. Ostatecznie z Ostravy wyjeżdżamy z VIII miejscem w całym Turnieju. Najlepszą zawodniczką zespołu została uznana Martyna Gajoch – gratulacje 

Te trzy turnieje to była świetna przygoda, ale i wyśmienita lekcja koszykówki dla nas wszystkich. Teraz oczekiwanie na to, aby cenne doświadczenie zebrane na europejskich parkietach zaowocowało w rozgrywkach centralnych PZKosz.

Żegnamy się w tym sezonie z EGBL i do zobaczenia w przyszłym sezonie.

UDOSTĘPNIJ