Kadetki U15 zagrają w EGBL

To już trzeci rok w którym Nasze zespoły rywalizować będą w rozgrywkach European Girls Basketball League. W poprzednich dwóch sezonach sportowych udział w elitarnej lidze europejskich rozgrywek brały udział roczniki 2002 i 2003. Odpowiednio grając w kategoriach U17 i rok później U19.

Przez te dwa sezony Nasze podopieczne miały przyjemność zagrać na międzynarodowych turniejach na Białorusi, Czechach, Łotwie, Estonii … i nie zapomnijmy o fantastycznym turnieju, który w marcu 2019 odbył się na obiektach TS Wisła przy Reymonta 22.

Na parkiecie rywalizowaliśmy z Europejskimi potentatami z Rosji, Włoch, Łotwy, Skandynawii oraz z szeregiem Reprezentacji Narodowych naszych sąsiadów w różnych kategoriach wiekowych od U15 do U19. Wiele z naszych rywalek w późniejszym okresie wakacyjnym reprezentowało barwy swoich krajów w Kadrach Narodowych.

Z perspektywy dwóch lat należy uznać, iż doświadczenie zebrane na parkiecie w rywalizacji z mocnymi przeciwnikami jest bezcenne dla naszego zespołu Juniorek. W tym sezonie nie kończymy europejskiej przygody z koszykówką. Tym razem w „szranki” basketu na najwyższym poziomie stanął nasze kadetki z rocznika 2005. A dodajmy, że obecny sezon będzie jubileuszowym 20-tym kolejnym rozgrywanym w kategorii dziewcząt. Już niedługo więcej szczegółów.

Jesteśmy w kontakcie 🙂

UDOSTĘPNIJ