Juniorki Wisły Mistrzami Małopolski – Podsumowanie

To już trzeci sezon w którym zespołem U18 opiekuje się trener Michał Sumara. W obecnym sezonie roczniki 2002 i 2003 stanowiły jedną drużynę więc naturalną koleją rzeczy do drużyny dołączył opiekujący się od dłuższego czasu rocznikiem 2003 Trener Paweł Storożyński, a od sierpnia 2019 za przygotowanie motoryczne odpowiadał trener Jacek Bukowiec, który uzupełnił sztab trenerski Juniorek.
To już drugi sezon w którym to młody zespół Akademii Wisły CANPACK Kraków uczestniczył w rozgrywkach 2 Ligi Kobiet na poziomie seniorskim. W poprzednich rozgrywkach zbieraliśmy cenne doświadczenie w starciu czasami z mocno ogranymi i doświadczonymi drużynami. W tym sezonie walczyliśmy o swoje w każdym meczu będą już solidnym i dobrym rywalem dla większości zespołów drugoligowych. Sumarycznie w rozgrywkach 2 Ligi Kobiet rozegraliśmy w sezonie 2019 / 2020 zagraliśmy 20 meczów z czego 12 razy odnieśliśmy zwycięstwo i 8mio-krotnie schodziliśmy z parkietu pokonani

Wyniki poszczególnych spotkań w 2 Lidze Kobiet

Ostatecznie po dobrej pierwszej części sezonu Juniorki awansowały do Finału „A”. Ostatecznie w Finale A zajęliśmy piąte miejsce w lidze ustępując miejsca Zagłębiu Sosnowiec oraz trzem innym drużynom z rozgrywek ligi małopolskiej: KK UR, MOSiR Bochnia oraz IKAR’owi Niepołomice. To był dobry wynik, na miarę możliwości drużyny który można było uznać w kategoriach dużego kroku w przód jeżeli chodzi o efekty szkoleniowe w kategorii U18 Kobiet.


Jak się okazało na początku sezonu 2019 / 2020 liga Juniorek w naszym województwie (po wycofaniu się niektórych zespołów) miała liczyć zaledwie 4 drużyny … więc grania nie było za dużo. W związku z powyższym Akademia Wisły CANPACK mając do dyspozycji 19 zawodniczek w tym roczniku oraz mocne wsparcie w postaci kadetek zdecydowała się na wystawienie dwóch drużyn do U18. Wisła I oraz rezerwy Wisły II, które dawały możliwość grania wszystkim zawodniczkom z rocznika oraz dodatkowo umożliwiały udział wyróżniających się kadetek w grze w kategorii wyżej.
Jak się później okazało nieocenione okazało się dwuletnie doświadczenie zdobywane na poziomie seniorskich rozgrywek 2 Ligi. Tym bardziej, że te rozgrywki rozpoczęły się już 6 października a liga juniorek „grubo” ponad miesiąc później bo 16 listopada. Wiślaczki miały już dobry rytm meczowy dzięki czemu z animuszem przystąpiły do grania w swojej kategorii wiekowej. Już na półmetku rozgrywek widać było, że Biała Gwiazda właściwie zdominowała tą kategorię wiekową nie doznając w tych rozgrywkach żadnej porażki. Z bilansem 8:0

Wyniki poszczególnych spotkań w lidze Juniorek U18

Zasłużenie wygrywamy całą ligę U18 w sezonie sportowym 2019/2020 uzyskując prawo gry w Ćwierćfinałach Mistrzostw Polski U18K z pierwszego miejsca. Tytuł Mistrza Małopolski. tak jak i w poprzednim sezonie, zostaje przy Reymonta 22.

Tabela Ligowa Juniorek U18.

Jako uzupełnienie całego sezonu należy dodać zwycięstwo w przedsezonowym Ogólnopolskim Turnieju w Bydgoszczy oraz I Miejsce w Międzynarodowym turnieju CANPACK CUP 2019, którego organizatorem była Akademia Wisły CANPACK.

Wielkie gratulacje za bardzo dobry sezon ligowy, zasłużone zwycięstwo w lidze juniorek oraz sportową postawę na boisku.
Nadal oczekujemy na rozgrywki centrale dla wszystkich kategorii wiekowych.

Na podsumowanie kilka statystyk z zakończonego sezonu ligowego.

Statystyki U18
Statystyki U18
Statystyki sezonu 2 Ligi Kobiet
UDOSTĘPNIJ