Juniorki Wisły Can-Pack Mistrzyniami Małopolski!

W meczu przedostatniej kolejki spotkań ligi juniorek do Krakowa zawitała drużyna z Nowego Sącza która nadal walczy o jak najwyższe miejsce w tabeli ligowej i awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski do lat 18.

Dla wiślaczek zwycięstwo z Nowym Sączem gwarantowało Mistrzostwo Małopolski i awans z pierwszego miejsca.Co prawda spotkanie otworzyła celnym rzutem osobistym Florek, ale wiślaczki w dniu dzisiejszym grały dobrze w ataku. Wachowiak, Górniak i trójka Natkaniec i to Biała Gwiazda objęła prowadzenie 9-3. Malinowska w akcji 2+1 i po raz kolejny Wachowiak skutecznie w ataku i dziewczęta z Reymonta obejmują 11 punktowe prowadzenie. Ostatecznie pierwsza kwarta kończy się wynikiem 16-7.

Żak nie miał zamiaru tak szybko oddać meczu i w drugiej odsłonie uaktywniła się liderka UKSu Natalia Popiół, która notorycznie karała nas spod kosza po grze jeden na jeden. Przez dłuższy okres czasu nie potrafiliśmy znaleźć odpowiedzi na skuteczną grę w ataku Popiół, która zdobyła pierwsze 7 punktów zespołu w drugiej kwarcie i Nowy Sącz skraca dystans do zaledwie 4 punktów. 29-24 i od 5 punktowego prowadzenia zaczynamy drugą połowę.

Po zmianie stron wiślaczki gubią koncentrację. Wystarczy wspomnieć, że zaczynamy 3 kwartę od 5 strat. Aby ostudzić głowy potrzebna jest przerwa na żądanie dla gospodarzy. Szczęśliwie przyjezdne nie potrafiły wykorzystać naszej niedyspozycji w ataku, i wynik nadal po złym starcie 3 kwarty był pozytywny dla Białej Gwiazdy. Przed ostatnią kwartą Wisła Can-Pack Kraków prowadziła różnicą 7 punktów.

W czwartej kwarcie wiślaczki krok po kroku budowały przewagę nad rywalkami. Wisła Can-Pack Kraków na pięć minut przed zakończeniem spotkania prowadziły  różnicą 13 punktów. Konsekwentna gra w ataku i długi akcje pozwalają nam utrzymać prowadzenie do ostatniej syreny. Po tym meczy już nic nie może się zmienić i to Wisła na jedną kolejkę przed zakończeniem zmagań ligowych zdobywa Mistrzostwo Małopolski Juniorek w sezonie 2016/2017 r.

Wisła Can-Pack Kraków – UKS Żak Nowy Sącz 53-41 (16-7, 13-17, 9-7, 15-10)

Wisła Can-Pack: Justyna Wachowiak 21, Monika Malinowska 13, Gabriela Górniak 6, Julia Natkaniec 6, Katarzyna Kępa 4, Patrycja Rogalska 3, Aleksandra Klimas 0.

UKS Żak: Nowak 2, Kukulak 3, Popiół 14, Jojczyk 3, Florek 8, Zubek 4, Kosakowska 7..

UDOSTĘPNIJ