Juniorki przegrywają z liderem 2 Ligi

Ze względu na udział w Mistrzostwach Polski U22 Kobiet mecz z Zagłębiem Sosnowiec rozegraliśmy w terminie późniejszym. Tym samym 15 lutego Juniorki udały się do Sosnowca na trudny teren do Dotychczasowego lidera rozgrywek 2 Ligi Kobiet.
Przed Wiślackim młodym zespołem było to trudne zadanie i dodatkowo konfrontacja z zawodniczkami na co dzień występującymi na zapleczu ekstraklasy.
Początek meczu zdecydowanie dla gospodyń głownie za sprawą Kocaj, która szybko zdobyła 7 z 17 punktów Zagłębia. Pierwszy dobry rytm łapiemy pod koniec pierwszej kwarty kiedy to po celnej trójce Chrząszcz wracamy do wyniku 17:15. Ostatnie słowo należało do „zielonych” i to one kończą pierwszą kwartę prowadzeniem 19:15.
Druga odsłona meczu bardzo przypomina przebiegiem pierwszą kwartę. Początkowo rytm poczynaniom na boisku nadają Sosnowiczanki, które dzięki run’owi 10:2 osiągają przewagę na poziomie 12 punktów. Ponownie drugi oddech Biała Gwiazda łapie w drugiej części kwarty. Tym razem to przyjezdne zaliczają sześcio punktową serię punktową dzięki czemu ponownie wracamy do wyniki 29:23. Końcówka pierwszej części meczu to ponownie popis Kocaj która w ostatniej akcji trafia zza łuku ustalając trzynasto punktowe prowadzenie dla gospodyń.

Po zmianie stron Zagłębie szybko udowadnia swoja wyższość nad młodym zespołem z Reymonta … na dodatek niestety po stronie Wiślaczek był to najsłabszy fragment tego meczu.
Przy 24 „oczkach” straty na niespełna 15 minut do zakończenia meczu można rzec następuje przebudzenie. Pięć punktów daje Oleksy i kolejną trójkę trafia Chrząszcz.
Ta dobra passa zostaje z Nami na czwartą kwartę, którą rozpoczynamy od dwóch celnych trójek. Kolejne punty dokłada Oleksy a po ponownej celnej serii dwóch celnych trójek dla Wiślaczek – tym razem Bukowczan i ponownie Chrząszcz – niwelujemy stratę do zaledwie 9 punktów na 120 sekund przed zakończeniem meczu. Mądrze rozegrana końcówka meczu doświadczonego Sosnowca pozwala na utrzymanie prowadzenia do końcowej syreny.

Zagłębie Sosnowiec – Wisła CANPACK Kraków 80:70
Punkt dla Wisły: Chrząszcz 20, Wnorowska 6, Michalik 3, Cepuchowicz, Bukowczan 9, Gajda, Oleksy 12, Panek 4, Owca 2, Cieśla 8, Pająk 4.

UDOSTĘPNIJ