Juniorki ponownie wygrywają.

Po przegranej w poprzedniej kolejce ligi juniorek z zespołem MOSiR’u Bochnia zespół juniorek przystąpił do zmagań U18 po przerwie Świąteczno – Noworocznej. W arcyważnym spotkaniu przy Reymonta 22 Wiślaczki podejmowały zespół MKS Pałac Młodzieży Tarnów.

Spotkanie w pierwszej kwarcie obfitowało ogromem niecelnych i nieudanych zagrań po stronie obu zespołów. Widać było, iż waga spotkania daje się we znaki drużynom. Nerwowość udało się opanować na początku drugiej kwarty spotkania, którą skutecznie otworzyły gospodynie. To w tej odsłonie Wiślaczki rzuciły przeciwniczkom aż 32 punkty tracąc przy tym zaledwie 7 „oczek”. Dzięki tej zaliczce Biała Gwiazda udała się do szatni  z zapasem 23 punktów.

Trzecia odsłona meczu to systematyczne niwelowanie strat ze strony przyjezdnych. Tarnowianki starały się szybko i agresywnie grać zarówno w ataku jak i obronie, zdecydowanie narzucając swoje tempo gry. Lekiem na całe zło okazał się szybki atak, dzięki któremu przed czwartą kwartą Wiślaczki nadal były na prowadzeniu.

Ostatnia odsłona meczu to już spokojne kontrolowanie przebiegu meczu. Z uporem maniaka Pałac Młodzieży próbował zniwelować straty do jak najmniejszego wyniku, jednak zaliczka wypracowana w pierwszej połowie meczu została przez juniorki utrzymana do ostatniej syreny. Tym samym kończymy pierwszą rundę spotkań z bilansem 4-1. Mała tabela między trzema zespołami stawia dziewczęta z Reymonta na czubie tabeli ligowej, ale tylko dzięki lepszemu bilansowi małych punktów. Druga runda spotkań zdecyduje o finiszu rozgrywek U18.

Wisła CANPACK Kraków – PM Tarnów 68:44 (8:10 32:7 14:18 14:9)
Punkty dla Wisły: Gajoch 13, Pająk 8, Bukowczan 13, Michalik 5, Rakoczy, Gajda, Czepiec 4, Panek, Owca 7, Pyka 14, Cieśla 4.

 

UDOSTĘPNIJ