EGBL Stage III (Ostrava Czechy)

Na przełomie ferii zimowych nasze najstarsze dziewczęta udały się na kolejny, już ostatni w tym sezonie sportowym turniej w ramach EGBL. Tym razem gospodarzem turnieju była położona bardzo blisko Krakowa Ostrava.

Nasze dziewczęta rozstawione zostały w Grupie B razem z gospodarzami SBS Ostrava, Daugavpislis SS oraz pierwszy raz w rozgrywkach europejskich z TSOP Kondrashina.

Pierwszego dnia w pierwszym porannym spotkania stanęliśmy po raz kolejny do walki ze Szkołą Sportową Daugavpilis. Dwukrotnie w poprzednich turniejach byliśmy zdecydowanie słabsi od przeciwnika, który przewyższa nas warunkami fizycznymi. Tym razem rozpoczęliśmy mecz słabo dając sobie narzucić zdecydowanie rytm gry Łotyszek. Szybką wypracowane prowadzenie 10:1 i na boisku pojawiają się zmienniczki w drużynie SS. Od tego momenty Wiślaczki zaczynają grać zdecydowanie lepiej. Łapiemy rytm i piłka w końcu trafia do celu. Pierwszą odsłonę przegrywamy jednak 19:6
Na drugą kwartę wychodzimy z dużo lepszym nastawieniem i ta część spotkania w naszym wykonaniu jest najlepsza. Podejmujemy rękawicę i walczymy chwilami jak równy z równym. Druga kwarta 13:8 pada łupem gospodyń.
Po zmianie stron gra toczy się już pod dyktando Łotyszek, które wykorzystują swoje warunki fizyczne i przewagę nad młodszymi Wiślaczkami. Ostatecznie wynik z trzech rozegranych spotkań z Daugavpislis jest najlepszy, 67:38 jednak nasza porażka w pierwszym meczu STAGE III staje się faktem.

Zdjęcia dzięki uprzejmości SBS Ostrava
Autor zdjęć (Foto: Pavel Netolička | www.ipnfoto.cz | #ipnfoto)

UDOSTĘPNIJ