Derby Krakowa dla Wisły Can-Pack!

Druga runda rozgrywek U18 kobiet rozpoczęła się od potyczki derbowej pomiędzy Wisłą Can-Pack Kraków a KS Koroną Szkołą Gortata Kraków. W pierwszym meczu, bo bardzo zaciętym pojedynku górą były Wiślaczki, jednak mecz toczył się do ostatnich sekund.

15 stycznia na hali przy Reymonta wynik meczu otwierają przyjezdne. Po 120 sekundach na tablicy wynik 4-4. Od tego momentu przez najbliższe 8 minut punkty zdobywają już tylko Białe Gwiazdeczki zaliczając „run” 17-0. Cień nadziei daje gościom trójka równo z końcową syreną pierwszej kwarty.

W drugiej odsłonie spotkania nadal na parkiecie górują dziewczęta z Reymonta. 8-0 na początku kwarty i prowadzenie Białej gwiazdy 29-7. A chwilę później 41-9 i pomimo tego, że do końca meczu zostało jeszcze dużo czasu to patrząc na dyspozycję gospodarzy można było powiedzieć, że mecz praktycznie jest już rozstrzygnięty. Do przerwy Wisła Can-Pack Kraków prowadziła 45-15.

Najbardziej wyrównana trzecia odsłona meczu, w której to Korona myśląc o zwycięstwie musiała rzucić wszystko na jedną szalę. To się jednak nie udało. Gra kosz za kosz pozwoliła utrzymać wypracowaną w pierwszych minutach meczu przewagę.

Ostatnią część meczu Biała Gwiazda wygrywa 18-8 jeszcze powiększając przewagę nad przeciwnikiem. W dniu dzisiejszym Wiślaczki zagrały bardzo dobry mecz. Nie tylko w ataku rzucając 80 punktów, ale i w obronie. Udało nam się zatrzymać wszelkie działania ofensywne przeciwnika, dzięki czemu wynik jest dla nas tak dobry. Dzisiaj zagrał zespół o czym świadczą zdobycze punktowe. Każda zawodniczka w dniu dzisiejszym dała nam punkty, a dodatkowo punkty rozłożyły się bardzo równomiernie na cały zespół.

Wisła Can-Pack Kraków – KS Korona Szkoła Gortata Kraków 80-38 (21-7, 24-8, 17-15, 18-8)

Wisła Can-Pack: Aleksandra Klimas 15, Monika Malinowska 14, Gabriela Górniak 14, Justyna Wachowiak 12, Julia Natkaniec 10, Patrycja Rogalska 8, Dominika Pitala 5, Zuzanna Wawrynkiewicz 2.

Korona: Wierzba 4, Dzięgiel 6, Mazur 7, Grabska 6, Klotzer 3, Fiedziuk 9, Lasek 3.

UDOSTĘPNIJ