CANPACK CUP 2019 za nami

W przerwie Świąteczno – Noworocznej do Krakowa zjechały zespołu z całej Polski, Czech i Białorusi, aby wziąć udział w corocznym turnieju Christmas CANPACK Cup. Tegoroczna edycja to już szósta tego typu inicjatywa TS Wisła Kraków oraz Akademii Wisły CANPACK. Inicjatywa w której rok rocznie biorą udział najlepsze zespoły z poszczególnych województw oraz zagranicy. Blisko 300 dzieciaków w trzech kategoriach wiekowych U13, U14 oraz U18 rywalizowało o prymat w turnieju oraz Puchar za pierwsze miejsce no i oczywiście cenne nagrody rzeczowe. Jak co roku rywalizowaliśmy na trzech obiektach sportowych – głównej oraz treningowe hali Wisły oraz hali sportowej AGH Kraków. Cieszymy się, że turniej CANPACK CUP wpisuje się już w harmonogram sportowych rozgrywek koszykówki dziewcząt na przestrzeni całego roku kalendarzowego, coraz większe zainteresowanie budzą poszczególne rozgrywki a spora liczba drużyn wraca do Nas już cyklicznie na kolejne edycje. W tym roku poziom sportowy był naprawdę bardzo wysoki a zaszczycili Nas swoją obecnością nawet medaliści Mistrzostw Polski z poprzednich sezonów.
Dziękujemy że byliście z Nami i zapraszamy ponownie 🙂
Już za rok kolejna – siódma – edycja Christmas CANPACK CUP 2020.
Zapraszamy do Krakowa na kolejne sportowe emocje.

Podsumowanie turnieju w poszczególnych kategoriach wiekowych.

??? Basket 4EVER Ksawerów wygrywa kategorię U13 Kobiet ??
Ostatni dzień za nami, a w nim ostatnie rozstrzygnięcia w turnieju CANPCK CUP 2019. Prezentację wyników zaczynamy od kategorii U13 Kobiet.
Gospodynie w końcu zwycięskie. W meczu o siódme miejsce w turnieju Wisła CANPACK Kraków wygrywa z gośćmi z Czech SBK Sadska 58:36. W meczu o piąte miejsce MKS Grójec zdecydowanie lepszy od ZKK Wodzisław Śląski 70:40.
Finał pocieszenie o brązowy medal rozegrały między sobą DREAM TEAM Nowy Tomyśl i BC Prinemanie Grodno. Finalnie po ciekawym meczu brąz jedzie na Białoruś.
O godzinie 11:00 na Głównej Hali Wisły rozpoczął się Finał tej kategorii wiekowej. 1KS Ślęza Wrocław mierzyła się z Basketem 4EVER Ksawerów, który to bardzo szybko osiągnął przewagę nad rywalami z dolnego śląska. W drugiej kwarcie mecz toczył się kosz za kosz, jednak wypracowana wcześniej przewaga pozwalała na kontrolowanie meczu przez Ksawerów. W drugiej połowie Basket systematycznie powiększał przewagę i zasłużenie wygrywa cały turniej w kategorii dziewcząt.
Wielkie gratulacje ??
Klasyfikacja Końcowa turnieju:
1) Basket 4EVER Ksawerów
2) 1 KS Ślęza Wrocław
3) BC Prinemianie Grodno
4) Dream Team Nowy Tomyśl
5) MKS Grójec
6) ZKK Olimpia Wodzisław Śląski
7) Wisła CANPACK Kraków
8) SKB Sadska Czechy

Basket 4EVER Ksawerów z Pucharem

U14 Kobiet
? Złote medale jadą do Grodna. Białorusinki z BC Prinemanie najlepsze w młodziczkach ?
Równolegle w trzech kategoriach wiekowych rozgrywane były mecze decydujące o ostatecznej kolejność w turnieju. Na treningowej hali TS Wisła Kraków trwała batalia o finalne rozstrzygnięcia w kategorii U14. W meczu o 7 miejsce zmierzyły się ze sobą MRKS Rybnik oraz MKS Grójec – górą Ci pierwsi. Do pojedynku o piąte miejsce przystąpiły gospodynie Wisła CANPACK Kraków która mierzyła się z MKS MOS’em Katowice. Wiślaczki okazały się mało gościnne i ostatecznie to one zgarniają piąty plac. W strefie medalowej o trzecie miejsce zagrały drużyny SBK Sadska oraz Basket 4EVER Ksawerów. Po tym jak ich młodsze koleżanki zdobyły złoto w U13 starsza drużyna z Ksawerowa wygrywa finał pocieszenia i zgarnia brązowe medale ?
O 13:00 gramy Finał Kategorii U14 na Hali Głównej TS Wisła a w nim grają przyjezdne z Grodna oraz drużyna z małopolski MOSiR Bochnia. Ostatecznie bez porażki cały turniej kończą przyjezdne z Białorusi. Puchar za pierwsze miejsce w U14 Kobiet w tym będzie zdobił półki BC Prinemanie.
Klasyfikacja końcowa U14
1) Grodno BC Prinemanie Białoruś
2) MOSiR Bochnia
3) Basket 4EVER Ksawerów
4) SBK Sadska
5) Wisła CANPACK Kraków
6) MKS MOS Katowice
7) RMKS Rybnik
8) MKS Grójec

BC Prinemanie Grodno drużynowo

Juniorki Wisły CANPACK Kraków wygrywają najstarszą kategorię wiekową U18 Kobiet ???
Kategoria U18 w przeciwieństwie do dwóch pozostałych rozgrywanych na turnieju grana była systemem każdy z każdym, stąd też do ostatniego dnia turnieju trzeba było poczekać na ostateczne rozstrzygnięcia turniejowe. Po tym jak dzień wcześniej w pojedynku SBK Sadskie Vosy vs ENEA AZS Poznań to dziewczęta z Wielkopolski w samej końcówce „wyszarpały” zwycięstwo to Poznanianki były bliżej drugiego miejsca … ale musiały liczyć na zwycięstwo Wiślaczek.
Ale od początku.
Pierwszy pojedynek to mecz Wisły CANPACK II Kraków vs Zastal Zielona Góra. W turnieju swoje drugie zwycięstwo odnosi drugu zespół Akademii Wisły CANPACK Kraków. Następnie w meczu BC Slany vs ENEA AZS Poznań wygrywają te drugie ze znaczącą przewagą. No i w decydującym o końcowej medalowej kolejności zmierzyły się ze sobą Biała Gwiazda i Sadskie Vosy. Biała Gwiazda po zwycięstwie pierwszego dnia nad Poznaniem miała spory zapas punktowy w przypadku gdyby miało dojść do tworzenia tzw. „małej tabeli”. SBK zwycięstwem nad gospodyniami gwarantowała sobie drugie miejsce.
Mecz od początku równy kończy pierwszą połowę zaledwie jedno punktowym prowadzeniem Wiślaczek. W drugiej połowie Czeszki straciły skuteczność a chwilę później run 8:0 zalicza Biała Gwiazda i staje się jasne, że cały turnieju bez porażki na pierwszym miejscu kończą Juniorki Wisły CANPACK Kraków.
Końcowa klasyfikacja turnieju:
1) Wisła CANPACK Kraków
2) ENEA AZS Poznań
3) SBK Sadskie Vosy
4) BC Slany
5) Zastal Zielona Góra
6) Wisła CANPACK II Kraków (PK)
Puchar za pierwsze miejsce zostaje w Krakowie ??

Kapitan zespołu Wisły CANPACK Kraków – Martyna Pająk – z pucharem z I miejsce
UDOSTĘPNIJ